APC Smart-UPS X 3000VA Rack/Tower LCD 200-240V
| Culoare | Negru |
|---|---|
| Quick installation guide | Yes |
| Operating altitude | 0 – 3000 m |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Capacitate putere UPS | 3000W |
| Rack mount kit | Yes |
| Surge protection | Yes |
| Audible alarm(s) | Yes |
| Tip UPS: | Line Interactive |
| Capacitate Rack: | 4U |
| Ecran LCD: | Da |
| Port USB | Da |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Input operation voltage (max) | 280 V |
| Waveform | Sine |
| Output frequency regulation | 50/60 Hz |
| Hot-swap battery | Yes |
| Automatic battery test | Yes |
| Non-operating altitude | 0 – 15000 m |
| Nominal output voltage | 230 V |
| Output power | 2700 W |
| Output operation voltage (max) | 240 V |
| Automatic Voltage Regulation (AVR) | Yes |
| Emergency Power Off (EPO) | Yes |
| AC outlet types | C13 coupler, C19 coupler |
| Power plug | C20 coupler |
| Form factor | Rackmount/Tower |
| Output power capacity | 3 kVA |
| Auto-restart | Yes |
| Number of output IEC jumpers | 2 |
| SmartSlot | Yes |
| Crest factor | 3:1 |
| AC outlets quantity | 10 AC outlet(s) |
| Rack capacity | 4U |
| Output operation voltage (min) | 208 V |
| Input operation voltage (min) | 140 V |
| Surge energy rating | 645 J |
| Hold time (min) | 2 ms |
| Hold time (max) | 10 ms |
| Efficiency | 98.5% |
| Battery capacity | 738 VAh |
| Typical backup time at full load | 6.25 min |
| Typical backup time at half load | 18 min |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 2447.6 |
| Display | Da |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Software CD | Yes |
| Battery recharge time | 3 h |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Harmonized System (HS) code | 85078000 |
| Display type | LCD |
| LED indicators | Status |
| Height | 43.2 mm |
| Battery life (max) | 5 year(s) |
| Cable length | 1.83 m |
| Storage temperature (T-T) | -15 – 45 °C |
| Cables included | RS-232, USB cable |
| Noise level | 55 dB |
| Package height | 330 mm |
| Products per pallet | 6 pc(s) |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Width | 178 mm |
| Depth | 48.3 mm |
| Weight | 38.6 kg |
| Package width | 586 mm |
| Package depth | 633 mm |
| Package weight | 47.7 kg |
| Tip: | Line-interactive |
| Atentionari Baterie slaba | Da |
| Numar baterii | 1 |
| IEC C13 | 8 |
| Atentionari Mod baterie | Da |
| Alarme sonore | Da |
| Putere | 3000 VA |
| IEC C19 | 2 |
| Tensiune de alimentare | 230V |
| Baterie | Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte: leakproof |
| Incarcare | 2,7 kW |
| Timp incarcare | 3 ore |
| Altii | 2x IEC Jumpers |
| Montare in Rack | Da4U |
| Timp de transfer | 2 – 4 ms |
| Interfata | SmartSlot |
| Capacitate baterie | 738 VAh |
| Baterie inlocuitoare | APCRBC143 |
| Timp mediu de functionare | 110 min @270W6.3 min @2700W |
| Dimensiuni | 432 x 178 x 483 mm |
| Greutate | 38.64 Kg |
| Producator | APC |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.