Monitor BenQ 27″ GW2780, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68.6, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (dynamic): 20M:1, Viewing angle: 178º(R/L), 178º(U/D), Color Gamut Type: 72% NTSC, Colours: 16.7M, Speakers: 2Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5˚ – 20˚, D-SUB: x1, HDMI: 1xHDMI 1.4, DisplayPort: 1xDP 1.2, AUX: YES
Monitoare LED
Monitor BenQ 27" GW2780
Producator:
Benq
Disponibilitate:
Stoc epuizat
1.448,99 lei
Stoc epuizat
| MNT-Resolution | FHD |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| Display | LCD |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Number of speakers | 2 |
| Colour gamut | 72% |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| DVI port | No |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Tip panel | IPS |
| Rezolutie monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Maximum refresh rate | 75 Hz |
| Backlight type | LED |
| Market positioning | Home |
| HDCP | Yes |
| Power consumption (PowerSave) | 0.5 W |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Timp de raspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Pixel density | 82 ppi |
| Front bezel colour | Black |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| Cable lock slot | No |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Power supply type | Internal |
| Pixel Pitch | 0.311 x 0.311 mm |
| AC (power) in | Yes |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 19 kWh |
| Thin client installed | No |
| Number of OSD languages | 18 |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Power consumption (off) | 0.2 W |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| Digital vertical frequency | 50 – 76 Hz |
| Depth (without stand) | 50 mm |
| Width (with stand) | 612 mm |
| Width (without stand) | 612 mm |
| NTSC coverage (typical) | 72% |
| Depth (with stand) | 183 mm |
| Weight (with stand) | 4.85 kg |
| Sustainability certificates | EPEAT Silver, ENERGY STAR |
| Contrast ratio (dynamic) | 12000000:1 |
| Feet colour | Black |
| No flickering | Yes |
| Height (without stand) | 381 mm |
| RMS rated power | 4 W |
| Audio input | Yes |
| Mean time between failures (MTBF) | 60000 h |
| Height (with stand) | 463 mm |
| Digital horizontal frequency | 30 – 80 kHz |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Weight (without stand) | 3.92 kg |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 342428 |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| HDMI | Da |
| DVI | Da |
| Destinat pentru: | Consumer |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Cables included | HDMI |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| HD type | Full HD |
| On/off switch | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Height adjustment | No |
| Power consumption (typical) | 32 W |
| Package width | 706 mm |
| Package depth | 132 mm |
| 3D | No |
| AC input voltage | 90 – 264 V |
| Package weight | 7.3 kg |
| Package height | 517 mm |
| Certification | TUV, TCO 8.0 |
| Active display area (W x H) | 597.6 x 336.2 mm |
| Producator | BENQ |
| Garantie | 36 |

Nu există recenzii încă.