Monitor Asus 16″ MB16QHG, Diagonal (inch): 16, Diagonal (cm): 40.6, Aspect ratio: 16:10, Panel: IPS, Resolution: 2560×1600, Refresh Rate: 120Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 500cd/m², Contrast (static) : 1200:1, Contrast (dynamic): 100M:1, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: DCI-P3, Color Gamut Coverage: 100%, Colours: 16.7M, Pivot: Auto-Rotate, HDMI: x1, USB-C: USB-C x 2 (DP Alt Mode), AUX: YES
Monitoare LED
Monitor Asus 16" MB16QHG
Producator:
Asus
Disponibilitate:
Stoc epuizat
3.967,99 lei
Stoc epuizat
| Panel type | IPS |
|---|---|
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Colour gamut | 100% |
| HDMI version | 2.0 |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LCD |
| Headphone out | Yes |
| Tip panel | IPS |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| G-Sync | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Backlight type | LED |
| Market positioning | Home |
| HDCP | Yes |
| Power consumption (PowerSave) | 0.5 W |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Timp de raspuns monitor | 4 – 5 ms |
| DisplayPort | Da |
| Portabil | Da |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| Cable lock slot | No |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 12 kWh |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| HDCP version | 2.2 |
| Luminozitate maximă | 500 – 749 cd/m2 |
| Montare VESA | Nu |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Game mode | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 400, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Rata de aspect | 16:10 |
| Energy efficiency class (HDR) | F |
| Feet colour | Black |
| Depth (with stand) | 206 mm |
| Weight (with stand) | 1.2 kg |
| Display brightness (typical) | 500 cd/m² |
| Height (with stand) | 247.1 mm |
| USB Type-C downstream ports quantity | 2 |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 15 kWh |
| Rezolutie monitor | 2560 x 1600 |
| Display brightness (peak) | 500 cd/m² |
| Pixel Pitch | 0.135 x 0.135 mm |
| Viewable size, horizontal | 34.5 cm |
| Viewable size, vertical | 21.5 cm |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1544857 |
| Width (with stand) | 359.7 mm |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Built-in camera | No |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Diagonala monitor | Sub 16 inch |
| Destinat pentru: | Consumer |
| Headphone outputs | 1 |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Display resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Package type | Box |
| Package height | 119 mm |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (typical) | 13 W |
| Height adjustment | No |
| Package depth | 323 mm |
| HD type | WQXGA |
| Package weight | 3.5 kg |
| Brand specific technologies | SPLENDID |
| Package width | 434 mm |
| Producator | ASUS |
| Garantie | 24 |

Nu există recenzii încă.