Laptop Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 Gen 5; 13.3″ WUXGA (1920×1200) IPS 400nits Anti-glare, 100% sRGB, Low Power, Touch; Intel® Core™ Ultra 7 155U, 12C (2P + 8E + 2LPE) / 14T, Max Turbo up to 4.8GHz, 12MB; Video Integrated Intel® Graphics; RAM 1x 16GB Soldered LPDDR5x-6400; 512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD; No card reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio™ Premium, Camera: 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter, LAN: No Onboard Ethernet; WLAN Intel® Wi-Fi® 6E AX211, 802.11ax 2×2; BT5.3, WWAN (3G/4G): WWAN Upgradable to 4G, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button; Ports: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 65W USB-C® (3-pin); Battery Integrated 54.7Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black; Weight Starting at 1.25 kg; Dimensions 301.7 x 214.6 x 16.4 mm, Warranty: 3- year, Courier or Carry-in; 3Y Premier Support Upgrade from 3Y Courier/Carry-In WHB(CPN), CO2 Offset 0.5 ton (2nd Generation Carbon Offset Projects), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | Negru |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| NB-Screen-Size | 13.x" |
| RAM | 16GB |
| Producator placa video | Intel |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| USB 3.1 | Da |
| Chipset | Intel® SoC Platform |
| Max Memory | 16GB soldered memory, not upgradable |
| Optical | None |
| AI PC Category | AI PC |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3287 codec |
| Standard Ports | 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| Graphics | Integrated Intel® Graphics |
| Storage Support | One drive, up to 2TB M.2 2280 SSD |
| Storage Slot | One M.2 2280 PCIe® 4.0 x4 slot |
| Keyboard | Backlit, English (EU) |
| Bundled software | Intel® Connectivity Performance Suite |
| WLAN + Bluetooth | Intel® Wi-Fi® 6E AX211, 802.11ax 2×2 + BT5.3 |
| SIM Card | None |
| NFC | None |
| Security Chip | Discrete TPM 2.0 Enabled |
| Mil-Spec Test | MIL-STD-810H military test passed |
| Operating System | Windows® 11 Pro, Romanian / English |
| Base Warranty | 3-year, Courier or Carry-in |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio™ Premium |
| Camera | 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter |
| Microphone | 2x, 360° |
| Case Material | Magnesium (Top), Magnesium (Bottom) |
| Pen | Lenovo® Integrated Pen |
| Dimensions (WxDxH) | 301.7 x 214.6 x 16.4 mm (11.88 x 8.45 x 0.65 inches) |
| WWAN | WWAN Upgradable to 4G |
| Optional Ports (configured) | 1x Smart Card Reader |
| Fingerprint reader | Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button |
| Other Security | Camera privacy shutter (camera models) |
| Smart card reader | Smart Card Reader |
| System Management | Non-vPro® |
| Power Adapter | 65W USB-C® (3-pin) |
| Case Color | Black |
| Storage | 512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0 |
| Memory | 16GB Soldered LPDDR5x-6400 |
| Included Upgrade | 3Y Premier Support HB (CPN), CO2 Offset 0.5 ton (2nd Generation Carbon Offset Projects) |
| Card Reader | None |
| Other Certifications | Eyesafe® Certified 2.0 |
| Ethernet | No Onboard Ethernet |
| Bundled Accessories | None |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Touchscreen | Da |
| Conectivitate celulara | 4G |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| Tip display | IPS |
| Tastatura iluminata | Da |
| Producator Procesor | Intel |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| NPU | Integrated Intel® AI Boost, up to 11 TOPS |
| Resolution | WUXGA & TOUCH |
| Display | 13.3 WUXGA (1920×1200) IPS 400nits Anti-glare, 100% sRGB, Low Power, Touch |
| Model-procesor | 155U |
| Tip placa video | Integrata |
| Destinat pentru: | Business |
| Diagonala display | 13 – 13.9 inch |
| Numar Nuclee | 12 |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Battery | 54.7Wh |
| Green Certifications | ENERGY STAR® 9.0 |
| Docking | Various docking solutions supported via Thunderbolt™ / USB-C®. For more compatible docking solutions, please visit Docking for… |
| Copilot+ PC | N/A |
| Weight | Starting at 1.25 kg (2.76 lbs) |
| Memory slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel |
| BLUETOOTH | 5.3 |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Boxe | 2-way |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Parola HDD | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din prima serie |
| Nucleu | Meteor Lake |
| Format | WUXGA |
| Rezolutie display | 1920 x 1200 pixeli |
| Capacitate memorie RAM | 16 GB |
| Slot M.2 | Da |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| USB 3.0 | 2 |
| Memorie maxima | 16 GB |
| Nr. sloturi | 0 |
| Tastatura numerica: | Nu |
| Putere boxe | 2 x 2W |
| Luminozitate | 400 niti |
| Numar Thread-uri | 14 |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Putere maxima disipata | 57 W |
| Placa video | Intel Graphics |
| Alte specificatii | 100% sRGBLow Power |
| Frecventa | 6400 MHz |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Tip: | Convertibil |
| Tehnologie | LED Backlight Glare |
| Tehnologie IPS | Da |
| Audio | HD Audio |
| Sistem | Stereo |
| Tastatura layout | English |
| Frecventa turbo max | 4.80 GHz |
| Smart Cache | 12 MB Intel Smart Cache |
| Cip AI | Intel AI Boost |
| Display port | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Thunderbolt | Thunderbolt 4: 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Versiune OS | 64 bit – limba Romanian / English |
| Camera Web | 5 MP |
| Security lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| Alimentator | 65 W via Tip-C (3-pin) |
| Cititor amprenta | Da, Match-on-Chip, integrat in butonul de Power |
| Tip SSD | M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0 |
| Functii camera Web | IR Discrete cu Privacy Shutter |
| Microfon integrat | Dual 360° |
| Memorie Integrata | 16 GB |
| Suport TPM | Da (Discrete TPM 2.0) |
| Putere | 54.7 Wh |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Frecventa Procesor: | 4.8 GHz |
| Tehnologii Audio | Dolby Audio Premium |
| USB-C | 2 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery 3.0 / DisplayPort 2.1) |
| Greutate | 1.25 kg |
| Dimensiuni | 301.7 x 214.6 x 16.4 mm |
| Tastatura: | 6-rowMultimedia FN keys |
| Carcasa | Elemente finisate din magneziu |
| Tehnologie de fabricatie | 15 W |
| Tip Memorie RAM | LPDDR5X |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.