Laptop HP EliteBook 865 G11, 16.0 inch WUXGA (1920×1200) WLED+LBL UWVA Anti-Glare 400 nits Image Recognition, AMD Ryzen 7-8840U Octa Core (3.3GHz, up to 5.1GHz, 16MB), video integrat AMD Radeon Graphics, RAM 32GB DDR5 5600Mhz (2x16GB), SSD 1TB PCIe NVMe, no ODD, Active SmartCard, Audio by Poly Studio, două difuzoare stereo cu amplificatoare distincte, Webcam HD 5MP+IR, WLAN Mediatek RZ616 Wi-Fi 6E AIM-T 160 MHz, Bluetooth 5.3, Fingerprint Sensor, Porturi: 2x USB Type-A 5Gbs(1x charging)/2x Thunderbolt 4 USB Type-C 40Gbs(Power Delivery, DP 1.4)/ 1x HDMI 2.1/ 1x headphone/microphone, adaptor 100W USB-C, Baterie 6 celule Li-ion 76Wh Long Life Fast Charge, Tastatura HP Premium iluminata cu taste numerice rezistenta la stropire, Silver, Greutate 1.72 Kg, Dimensiuni 35.88 x 25.13 x 1.63 cm, Windows 11 Pro 64bit, 3yw
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| Wi-Fi | Yes |
| NB-Format | Ultrabook |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| SSD capacity | 1 TB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Password protection | Yes |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tip placa video | Integrata |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Form factor | Clamshell |
| Processor cores | 8 |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| Luminozitate | 400 nt |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 4 |
| Producator placa video | AMD |
| Colour gamut | 100% |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Hall sensor | Yes |
| SSD interface | PCI Express |
| Smart card reader | Yes |
| Introduction year | 2024 |
| Market positioning | Premium |
| Original brand name | HP |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| RGB colour space | sRGB |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Bundled software | HP Wolf Pro Security Edition (1 year) |
| Battery capacity | 76 Wh |
| AC adapter power | 100 W |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Processor cache type | L3 |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Temperature sensor | Yes |
| Input device model | HP Premium Keyboard |
| Keyboard special features | Spill-resistant |
| HP segment | Business |
| Height (front) | 9 mm |
| Height (rear) | 1.63 cm |
| Colour sensor | Yes |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor cache | 16 MB |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Processor threads | 16 |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Keyboard included | Yes |
| Processor family | AMD Ryzen™ 7 |
| On-board graphics card family | AMD Radeon Graphics |
| Processor boost frequency | 5.1 GHz |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Resolution | WUXGA |
| NB-CPU | AMD-RYZEN 7 |
| Tip display | IPS |
| Producator Procesor | AMD |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tip procesor | AMD Ryzen 7 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Processor model | 8840U |
| Processor generation | AMD Ryzen 8000 Series |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 780M |
| WLAN controller model | RZ616 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198701525592 |
| Destinat pentru: | Business |
| Diagonala display | 16 – 16.9 inch |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 160 |
| _old2_Capacitate stocare | 1TB-5TB |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| Copilot+ PC | N/A |
| Model-procesor | 8840U |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Product colour | Silver |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Display diagonal (metric) | 40.6 cm |
| Harmonized System (HS) code | 8471300000 |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Weight | 1.86 kg |
| Sustainability compliance | Yes |
| Package width | 69 mm |
| Colour name | Pike silver |
| Product type | Laptop |
| Number of battery cells | 6 |
| Package depth | 552 mm |
| Compliance certificates | CE, RoHS, VCCI |
| Width | 358.7 mm |
| Depth | 251.2 mm |
| Package height | 345 mm |
| Country of origin | China, Mexico |
| HD type | WUXGA |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| Frecventa Procesor: | 5.1 GHz |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 151 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 8 |
| Tip Memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Radeon |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 780M |
| Producator | HP |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.