Laptop HP EliteBook 840 G11, 14.0 inch WUXGA (1920×1200) WLED+ LBL Anti- Glare UWVA Image Recognition Sure View 800 nits, Intel Core U7-155H 16- Core (2.5GHz, up to 4.8GHz, 24MB), video integrat Intel Graphics, RAM 32GB DDR5 5600Mhz (1x32GB), SSD 1TB PCIe NVMe, no ODD, Active SmartCard, Audio by Poly Studio, două difuzoare stereo cu amplificatoare distincte, Webcam HD 5MP+IR, WLAN Intel AX211 Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, HP 5000 5G Solution WWAN, Fingerprint Sensor. Active SmartCard, Porturi: 2x USB Type-A 5Gbs(1x charging)/2x Thunderbolt 4 USB4 Type-C 40Gbs(Power Delivery, DP 1.4)/ 1x HDMI 2.1/ 1x headphone/microphone, adaptor 65W USB-C, Baterie 3 celule BX Long Life 56Whr Fast Charge, Tastatura HP Premium iluminata rezistenta la stropire, Silver, Greutate 1.41 Kg, Dimensiuni 31.56 x 22.43 x 1.61 cm, Windows 11 Pro 64bit, 3yw NBD
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| Wi-Fi | Yes |
| NB-Format | Ultrabook |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| SSD capacity | 1 TB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Full-size keyboard | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Height (rear) | 1.61 cm |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Password protection | Yes |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tip placa video | Integrata |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Front camera | Yes |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 1) |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Performance cores | 2 |
| Efficient cores | 8 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.8 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.8 GHz |
| Performance-core base frequency | 1.7 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.2 GHz |
| Processor base power | 15 W |
| Maximum turbo power | 57 W |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| AC adapter power | 65 W |
| Colour gamut | 100% |
| Processor cores | 16 |
| Processor threads | 22 |
| Processor cache | 24 MB |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| On-board graphics card model | Intel Arc Graphics |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| Hall sensor | Yes |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 32 GB |
| SSD interface | PCI Express |
| Smart card reader | Yes |
| Introduction year | 2024 |
| Market positioning | Premium |
| Original brand name | HP |
| RGB colour space | sRGB |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Keyboard special features | Étanche |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Display surface | Gloss |
| Processor model | 155H |
| Processor cache type | L3 |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Temperature sensor | Yes |
| Input device model | HP Premium Keyboard |
| HP Sure View | Yes |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP segment | Business |
| Colour sensor | Yes |
| HP front camera | HP Webcam 5MP |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Height (front) | 1.16 cm |
| Mobile network connection | Yes |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Keyboard included | Yes |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Cititor amprente | Da |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Conectivitate celulara | 5G |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| NB-Screen-Size | 14.x" |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| Producator Procesor | Intel |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Model-procesor | 155H |
| Luminozitate | 800 nt |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Mobile network generation | 5G |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Display brightness | 800 cd/m² |
| Destinat pentru: | Business |
| Diagonala display | 14 – 14.9 inch |
| Greutate | Sub 1.5 kg |
| _old2_Capacitate stocare | 1TB-5TB |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| Copilot+ PC | N/A |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Product colour | Silver |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Display diagonal (metric) | 35.6 cm |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Sustainability compliance | Yes |
| Number of battery cells | 3 |
| Package width | 69 mm |
| Package depth | 449 mm |
| Package height | 305 mm |
| Colour name | Pike silver |
| Product type | Laptop |
| Weight | 1.41 kg |
| Depth | 224.3 mm |
| Width | 315.6 mm |
| Compliance certificates | CE, GS mark, RoHS, VCCI |
| Country of origin | China, Mexico |
| HD type | WUXGA |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| Frecventa Procesor: | 4.8 GHz |
| Tip Memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Arc |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Arc Graphics |
| Producator | HP |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.