Imprimanta Laser Mono HP LaserJet Enterprise M507X; A4, max 45ppm (36ipm duplex), 1200x1200dpi, memorie 512MB, max 1.5GB, procesor 1.2 GHz, fpo 5.9 sec, limbaje HP PCL 6, HP PCL 5 ( Web only), HP postscript level 3 emulation, native PDF printing (v 1.7), Apple AirPrint; tavi 100 +550+550 coli (max 2.300 coli), iesire 250 coli, duplex, LCD color 4.3″ tactil; interfete: USB, 2 x USB host, retea GB, HIP; Wi-Fi direct 802.11b/g/n; 1 Bluetooth low energy , mobile print :Apple AirPrint™; Google Cloud Print™; HP ePrint; Mopria™ Certified; ROAM optional for easy printing; Wi-Fi® Direct printing; volum max 150.000pag/luna, recomandat 2.000 – 7.500 pag/luna, toner in-box 5k pag; Optional: HDD, tava 550 coli, stand, tonere HP 89A (5k) / 89X (10k) / 89Y (20k). Inlocuieste M506X.
Imprimanta Laser Mono HP LaserJet Enterprise M507X; A4, max 45ppm
Stoc epuizat
7.148,99 lei
Stoc epuizat
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB Port | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Market positioning | Business |
| Ethernet LAN | Yes |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 5 |
| HP segment | Business |
| Processor frequency | 1.2 GHz |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Colour | No |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Internal memory | 512 MB |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| Colour display | Yes |
| Printing | Mono printing |
| Printing colours | Black |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Multi-Purpose tray input capacity | 100 sheets |
| Print technology | Laser |
| Total number of input trays | 3 |
| Paper tray 1 input capacity | 100 sheets |
| Standard interfaces | Ethernet, USB 2.0, Wireless LAN |
| Photo paper sizes | 10×15 cm |
| Number of print cartridges | 1 |
| Paper tray 2 input capacity | 550 sheets |
| Secure printing | Yes |
| Total output capacity | 250 sheets |
| Network ready | Yes |
| Print resolution black | 1200 x 1200 DPI |
| ISO C-series sizes (C0...C9) | C5, C6 |
| Custom media width | 76.2 – 215.9 mm |
| Custom media length | 127 – 355.6 mm |
| HP Auto-On/Auto-Off | Yes |
| Viteza imprimare | peste 41 ppm |
| Rezolutie maxima | 1200 x 1200 DPI |
| Alimentator automat: | Nu |
| Port USB | Da |
| Display | Da |
| Format printare: | A4 |
| Interfata | USB + LAN + WAN |
| Volum lunar imprimare | peste 20.001 de pagini |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Watermark printing | Yes |
| Sound pressure level (printing) | 54 dB |
| HP dynamic security | Yes |
| Recommended humidity operating range | 30 – 70% |
| Maximum input capacity | 2300 sheets |
| Maximum output capacity | 250 sheets |
| Non-ISO print media sizes | Oficio, 16K |
| JIS B-series sizes (B0...B9) | B5, B6 |
| Envelopes sizes | B5, C5, C6, DL |
| Paper tray media weight | 60 – 200 g/m² |
| Maximum internal memory | 1536 MB |
| Sustainable technologies and materials | Mercury free |
| Maximum duty cycle | 150000 pages per month |
| Maximum number of input trays | 5 |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 43 ppm |
| Warm-up time | 150 s |
| Time to first page (black, normal) | 5.9 s |
| Print margins (top, bottom, right, left) | 4.3 mm |
| Recommended duty cycle | 2000 – 7500 pages per month |
| Paper tray media types | Bond paper, Card stock, Envelopes, Labels, Plain paper, Recycled paper, Rough paper, Transparencies |
| Power consumption (printing) | 601 W |
| Power consumption (PowerSave) | 0.06 W |
| Power consumption (off) | 0.06 W |
| HP ePrint | Yes |
| Acoustic power emissions (ready) | 39 dB |
| Sound power level (printing) | 6.8 dB |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 130 |
| Total input capacity | 1200 sheets |
| Optional connectivity | Ethernet, Wireless LAN |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 111 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2476 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192545078917, 192545078924, 192545078931, 192545078948, 192545078955, 192545078962 |
| Master (outer) cases per pallet (sea) | 3 pc(s) |
| Acoustic pressure emissions | 24 dB |
| Duplex | Automatic |
| Printer Format | A4 |
| Printer-Interface | USB+LAN+WLAN |
| Monthly-Volume | max-25.000pgs |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Pallet gross weight | 299.6 kg |
| Memory slots | 1 |
| Touchscreen | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Direct printing | Yes |
| Cables included | AC |
| Product colour | White |
| Built-in display | Yes |
| Display diagonal | 10.9 cm (4.3) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 32.5 °C |
| Sustainability compliance | Yes |
| Warranty card | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Country of origin | Philippines |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| Doesn't contain | Mercury |
| Package depth | 497 mm |
| Control type | Buttons, Touch |
| Weight | 1.63 kg |
| Package weight | 2.26 kg |
| Products per pallet | 15 pc(s) |
| Width | 418 mm |
| Package height | 46.5 mm |
| Envelope feeder | No |
| Height | 48.1 mm |
| Depth | 37.6 mm |
| Package width | 671 mm |
| Compliance certificates | CECP |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 15 – 27 °C |
| UNSPSC-code | 43212105 |
| Page description languages | PostScript 3, PDF 1.7, PCL 6 |
| Printer fonts | Scalable, TrueType, Windows, PCL, PostScript |
| Mobile printing technologies | Mopria Print Service, HP ePrint, Apple AirPrint, Google Cloud Print |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, MacOS |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 8 |
| Security algorithms | SNMPv3, SSL/TLS, EAP-PEAP, EAP-TLS, FIPS 140, HTTPS |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 1.257 kWh/week |
| Power consumption (ready) | 601 W |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 8, Windows 11 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, Blue Angel, EPEAT Silver |
| Typical electricity consumption (TEC) number | 1.257 kWh/Week (Blue Angel); 0.420 kWh/Week (Energy Star 3.0) |
| Producator | HP |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.