CREALITY K2 FDM 3D PRINTER, Tehnologie: FDM, Volum printare: 260 × 260 × 260 mm, 18.3 kg, Viteza printare / accelerare: 600 mm/s, 20000 mm/s², Temperatura duza: 300 °C, Motoare Step-Servo, Temperatura platforma printare: 100 °C, Filamente compatibile: PLA/PETG/PET/ABS/ PLA-CF, Auto leveling, Camera video incinta: 720P @30fps, Touchscreen 4″, Interfata: WI-FI, USB, Creality 485 Port, Stocare: 8GB EMMC, Putere Hotend: 70W.
Imprimante 3D
CREALITY K2 FDM 3D PRINTER, Tehnologie: FDM, Volum printare: 260
Producator:
Creality
Disponibilitate:
14 în stoc
3.553,99 lei 3.734,99 lei
14 în stoc
| Touchscreen | Da |
|---|---|
| Viteza printare maxima | 600 mm/s |
| Diametru filament | 1.75 mm |
| Tip rama | Inchisa |
| Capacitate maxima card de memorie | 8 GB (eMMC) |
| Tip extruder | Direct drive extruder |
| Viteza printare minima | 300 mm/s |
| Format fisier | 3MF, G-code |
| USB | USB Host |
| Diametru duza | 1 x 0.4 mm |
| Accesorii optionale | CFS (Creality Filament System) |
| Tehnologie Printare | FFF |
| Dimensiune display | 4 inch |
| Material carcasa | Inchisa, cadru metalic, cu usa de acces frontala |
| Inaltime maxima strat | 0.3 mm |
| Inaltime minima strat | 0.05 |
| Sistem operare compatibil | Windows 7, 10, 11 sau versiuni mai noiMac OS X |
| Software inclus | Creality Print 6.0 sau mai nou |
| Filament compatibil | Filament PLA, PETG, PET, ABS, PLA-CF, 1.75 mm |
| Volum constructie | 260 x 260 x 260 mm |
| Temperatura maxima | 300 °C |
| Functii speciale | Monitorizare print Camera video 720P @ 30 fps (incinta imprimanta)Autonivelare platformaCamera video pentru monitorizareOptimizare vibratiiReluare imprimareLampa iluminareFiltru aer |
| Porturi | K2: 1x Port Creality 485 (pentru CFS – Creality Filament System) |
| Latime | K2: 404 mm |
| Adancime | K2: 436 mm |
| Inaltime | K2: 545 mm |
| Greutate | K2: 18.3 Kg |
| Producator | CREALITY |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.