Ubiquiti UniFi IP Dome Camera UVC-G5-DOME, Rezolutie: 2688 x 1512 (16:9), Senzor: 5 MP CMOS, unghi vizualizare: H: 102.4°, V: 71.4°, D: 134.3°, frame rate: 30 FPS, interfata: 1 x 10/100 RJ45, POE, montare perete, tavan, rezistenta la apa: IPX4.
Camere supraveghere IP
Ubiquiti UniFi IP Dome Camera UVC-G5-DOME, Rezolutie: 2688 x 1512
Producator:
Ubiquiti
Disponibilitate:
Stoc epuizat
2.329,99 lei
Stoc epuizat
| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv fix | No |
| Obiectiv varifocal | No |
| Rezoluție cameră | HD 5MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Mounting kit | Yes |
| Reset button | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Form factor | Dome |
| Camera pan control | Yes |
| Number of lenses | 1 |
| LED type | IR |
| Built-in HDD | No |
| Number of sensors | 1 |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Night vision distance | 10 m |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Frame rate | 30 fps |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Total megapixels | 5 MP |
| BLUETOOTH | No |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 40 °C |
| Weight | 390 g |
| Power source type | PoE |
| Power consumption (typical) | 5 W |
| Depth | 64.2 mm |
| Certification | FCC, IC, CE |
| Number of cameras | 1 |
| Processor model | ARM Cortex-A7 |
| Lens viewing angle, horizontal | 102.4° |
| Maximum resolution | 2688 x 1512 pixels |
| IK code | IK08 |
| Diameter | 10.9 cm |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC), Stainless steel |
| Video compression formats | H.264, M-JPEG |
| AC input voltage | 37 – 57 V |
| Lens viewing angle, vertical | 71.4° |
| Lens viewing angle, diagonal | 134.3° |
| Image quality adjustment | Brightness, Colour depth, Contrast, DNR |
| Producator | UBIQUITI |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.