Camera supraveghere Hikvision IP DS-2CD2027G2-LU 2.8mm C 2 MP ColorVu Fixed Mini Bullet , Image Sensor 1/2.8″ Progressive Scan CMOS, Wide Dynamic Range 120 dB, -U: Built-in microphone for real-time audio security,SNR ≥ 52 dB,Image Enhancement BLC, HLC, 3D DNR,Rotate mode, saturation, brightness, contrast, sharpness, gain, white balance adjustable by client software or web browser, Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512 GB, Ethernet Interface 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port, Storage Conditions -30 °C to 60 °C,Dimension 215.2 mm × 78.8 mm × 78.6 mm, Weight Approx. 680 g.
Camera supraveghere Hikvision IP DS-2CD2027G2-LU 2.8mm C 2 MP ColorVu
Stoc epuizat
686,99 lei 1.573,99 lei
Stoc epuizat
| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv fix | No |
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | 2.8-12mm |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Rezoluție cameră | 4K |
| Infrarosu | Da |
| Exterior | Da |
| Lentila | Fixa |
| Interior | Da |
| Audio | DaMicrofon incorporat |
| PoE | DaIEEE 802.3af, Class 3 |
| Alimentare | 12 VDC |
| Day/Night Switch | Day, Night, Auto, Schedule |
| Frame rate | 30 fps max. |
| Audio bit rate | 64 Kbps (G.711ulaw/G.711alaw)/16 Kbps (G.722.1)/16 Kbps (G.726)/32 to 192 Kbps (MP2L2)/8 to 320 Kbps (MP3)/16 to 64 Kbps (AAC-LC) |
| Distanta Focala | 2.8 mm |
| Carcasa | IP67 |
| Montura Lentila | M12 |
| Tip: | Bullet |
| Video bit rate | 32 Kbps – 8 Mbps |
| Diafragma | F1.0 |
| Distanta iluminare IR | 40 m |
| Rezolutie video | 1920 x 1080 pixeli |
| Interfata comunicare | 1x RJ-45 10/100 Mbps |
| Senzor imagine | 1/2.8 inch Progressive Scan CMOS |
| Rezolutii | 2 MP |
| Compresia Datelor | Compresie video: H.265/H.264/H.265+/H.264+/MJPEGCompresie audio: G.711ulaw/G.711alaw/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC |
| Temperatura de functionare | -30 °C – 60 °C |
| Functii speciale | BLC, HLC, 3D DNR |
| Network Storage | NAS (NFS, SMB/CIFS), auto network replenishment (ANR) |
| Putere Consumata | Maxim 6 W |
| Dimensiuni | 215.2 × 78.8 × 78.6 mm |
| Greutate | 680 g |
| Iluminare min | 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with Light |
| Protocoale suportate | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, WebSocket, WebSockets |
| Alarm Trigger: | Basic Event: Motion detection (human and vehicle targets classification), video tampering alarm, exceptionSmart Event: Scene change detection |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.