Camera IP Dome TP-Link VIGI C240I(2.8MM), 4MP, Lentila 2.8mm, IR 30ml, rezolutie video 2560 × 1440, H.265+/H.265/H.264+/H.264,
Camere supraveghere IP
Camera IP Dome TP-Link VIGI C240I(2.8MM), 4MP, Lentila 2.8mm, IR
Producator:
Tp-link
Disponibilitate:
Stoc epuizat
273,99 lei 355,99 lei
Stoc epuizat
| Format cameră | Dome |
|---|---|
| Obiectiv fix | 2.8mm |
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Password protection | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Web-based management | Yes |
| IP address filtering | Yes |
| Video streaming | Yes |
| HTTPS encryption | Yes |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Form factor | Dome |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| LED type | IR |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| Active tampering alarm | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Maximum resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Frame rate | 30 fps |
| Sensor type | CMOS |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | Black, White |
| Height | 86 mm |
| Compliance certificates | CE |
| Housing material | Plastic |
| Width | 115 mm |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Package height | 120 mm |
| BLUETOOTH | No |
| Depth | 115 mm |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power consumption (max) | 5 W |
| Package width | 153 mm |
| Package weight | 460 g |
| Package depth | 193 mm |
| Optical sensor size | 25.4 / 3 mm (1 / 3) |
| Power source type | PoE |
| Total megapixels | 4 MP |
| Number of cameras | 1 |
| Minimum illumination | 0 lx |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Mirror, Saturation, Sharpness |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Number of simultaneous live view channels | 3 channels |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| Basic event | Motion Detection, Camera Tampering Detection, Exception |
| IK code | IK10 |
| Number of illumination LEDs | 1 |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Bit rate | 64 Kbps – 4 Mbps |
| Lens diameter | 2.8 mm |
| Management software | VIGI App, VIGI Security Manager, VIGI NVR |
| Lens viewing angle, horizontal | 88.8° |
| Lens viewing angle, vertical | 48.9° |
| Lens viewing angle, diagonal | 106.5° |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.