Camera de supraveghere IP Bullet 2MP Hikvision DS-2CD1623G2- LIZU(2.8-12MM), lentila varifocala: 2.8 – 12mm, iluminare min: Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON),B/W: 0 Lux cu IR 50m, microfon incorporat, interfata audio: 1/1, alarma: 1/1, slot card de memorie: microSD/microSDHC/microSDXC maxim 512GB, alarma la evenimente: Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)),video tampering alarm,exception, alimentare: 12 VDC ± 25%, 0.9 A, max. 11 W,Ø5.5 mm coaxial power plug,reverse polarity protection, protectie: IP67, dimensiuni: Ø105 mm × 252 mm, greutate: 585g, temperatura de functionare: -30 °C to 60 °C.
Camera de supraveghere IP Bullet 2MP Hikvision DS-2CD1623G2- LIZU(2.8-12MM), lentila
100 în stoc
696,98 lei 1.597,99 lei
100 în stoc
| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv fix | No |
| InfraRed | 50m |
| Obiectiv varifocal | 2.8-12mm |
| Wi-Fi | No |
| Rezoluție cameră | HD 1080P( 2MP) |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Protection features | Dust resistant, Water resistant |
| Ethernet LAN | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Supported video modes | 360p, 480p, 720p, 1080p |
| Tilt angle range | 0 – 90° |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Reset button | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Web-based management | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af |
| Mounting type | Wall |
| Angle of rotation | 360° |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Video streaming | Yes |
| Number of users | 32 user(s) |
| HTTPS encryption | Yes |
| Pan range | 0 – 360° |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Number of lenses | 1 |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| Active tampering alarm | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Number of sensors | 1 |
| Privacy protection | Yes |
| Built-in light | Yes |
| Form factor | Bullet |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Frame rate | 30 fps |
| Video recording | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Manual | Yes |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| BLUETOOTH | No |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Package weight | 900 g |
| Package width | 315 mm |
| Storage temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Package depth | 137 mm |
| Power source type | DC, PoE |
| Weight | 570 g |
| Total megapixels | 2 MP |
| Power consumption (max) | 11 W |
| Package height | 171 mm |
| Number of cameras | 1 |
| Maximum aperture number | 1.6 |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.9 mm (1 / 2.9) |
| Minimum illumination | 0 lx |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Password reset via email | Yes |
| Heartbeat | Yes |
| Digital watermark | Yes |
| Dynamic range | 120 dB |
| Bit rate | 32 Kbps – 16 Mbps |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| User access level | Administrator, Operator, User |
| Camera shutter speed | 1/3 – 1/100000 s |
| Diameter | 10.5 cm |
| Video formats supported | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Number of Privacy masking areas | 4 |
| Bit rate control | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| LED type | IR/White |
| Night vision distance | 50 m |
| Focus | Motorized |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Sharpness |
| Number of languages | 2 |
| Languages support | English, Ukrainian |
| Audio formats supported | AAC-LC, G.711 A-law, G.711 μ-law, G.722.1, G.726, MP2L2, PCM |
| Bit rate range | 16 – 160 Kbit/s |
| Sample rates | 8 – 16 kHz |
| Number of simultaneous live view channels | 6 channels |
| Client interoperability | iVMS-4200, Hik-Connect |
| Audit log | Yes |
| Supported graphics resolutions | 640 x 360, 640 x 480 (VGA), 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Focal length range | 2.8 – 12 mm |
| Lens viewing angle, horizontal | 102.4 – 31.2° |
| Lens viewing angle, vertical | 54.4 – 17.5° |
| Lens viewing angle, diagonal | 121.8 – 35.7° |
| Detect distance (wide) | 45.7 m |
| Detect distance (tele) | 141.4 m |
| Observe distance (wide) | 18.1 m |
| Observe distance (tele) | 56.1 m |
| Recognize distance (wide) | 9.1 m |
| Recognize distance (tele) | 28.3 m |
| Identify distance (wide) | 4.6 m |
| Identify distance (tele) | 14.1 m |
| Supported network protocols | TCP/IP, ICMP, DHCP, DNS, HTTP, RTP, RTSP, RTCP, NTP, IGMP, IPv6, UDP, QoS, FTP, SMTP |
| DC output current | 0.9 A |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 12.9 W |
| Length | 252 mm |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.