UPS APC Back-UPS RS line-interactive / aprox.sinusoida 900VA / 540W 5conectori Schuko CEE7, baterie APCRBC123, optional extindere garantie cu1/3 ani (WBEXTWAR1YR-SP-01/WBEXTWAR3YR-SP-01),3 ani garantie echipament si 2 ani garantie baterie
| Culoare | Negru |
|---|---|
| Rackable | No |
| USB Port | Yes |
| Operating altitude | 0 – 3000 m |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Surge protection | Yes |
| Audible alarm(s) | Yes |
| Tip UPS: | Line Interactive |
| Capacitate putere UPS | 540W |
| Capacitate Rack: | None |
| Ecran LCD: | Da |
| Port USB | Da |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Input operation voltage (min) | 156 V |
| Input operation voltage (max) | 300 V |
| Output frequency regulation | 50/60 Hz |
| Surge protection features | Digital Subscriber Line (DSL), Fax, Modem, Network |
| AC outlet types | Type F |
| Automatic battery test | Yes |
| Cold start | Yes |
| Non-operating altitude | 0 – 15000 m |
| Bundled software | PowerChute Personal Edition |
| Nominal output voltage | 230 V |
| Nominal input voltage | 230 V |
| Sustainability certificates | Green Premium |
| Audible alarm modes | Low battery alarm, Overload alarm |
| Typical backup time at full load | 4.6 min |
| Output power capacity | 0.9 kVA |
| Output power | 540 W |
| AC outlets quantity | 5 AC outlet(s) |
| Hold time (max) | 10 ms |
| Montare in Rack | Nu |
| Form factor | N/A |
| Surge energy rating | 613 J |
| Hold time (min) | 8 ms |
| Efficiency | 97.4% |
| Number of type F outputs | 5 |
| Battery capacity | 157 VAh |
| Typical backup time at half load | 16.3 min |
| Replacement battery cartridge | APCRBC123 |
| UPS-Management | No |
| Display | Da |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Width | 100 mm |
| Weight | 10.7 kg |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Warranty card | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85078000 |
| Display type | LCD |
| Depth | 250 mm |
| Battery recharge time | 8 h |
| Noise level | 45 dB |
| Battery life (max) | 5 year(s) |
| Cable length | 1.83 m |
| Storage temperature (T-T) | -15 – 45 °C |
| Certification | REACH, PEP, EOLI |
| Cables included | Phone (RJ-11) |
| Height | 38.2 mm |
| Package width | 225 mm |
| Package depth | 337 mm |
| Package height | 487 mm |
| Package weight | 12.4 kg |
| Products per pallet | 30 pc(s) |
| RJ-45 | 1 |
| Tip: | Line-interactive |
| Atentionari Baterie slaba | Da |
| Atentionari Supraincarcare | Da |
| Protectie supraincarcare | Da |
| Numar baterii | 1 |
| Automatic Voltage Regulation (AVR) | Da |
| Baterie | Lead-acid |
| Alarme sonore | Da |
| Tensiune de alimentare | 230V |
| Timp incarcare | 8 ore |
| Putere | 900 VA |
| Interfata | 1x USB,1x RS232 |
| Baterie inlocuitoare | APCRBC123APCRBC123J |
| Incarcare | 540 W |
| Timp de transfer | 8 ms typical10 ms maximum |
| Timp mediu de functionare | 207.6 min @54W9.3 min @540W |
| Dimensiuni | 382 x 100 x 250 mm |
| Greutate | 10.73 kg |
| Altele | Lungime cablu alimentare: 1.5 m |
| Schuko | 2 x Schuko CEE 7 (Surge Protection)3 x Schuko CEE 7 (Battery Backup) |
| RJ-11 | 1 |
| Producator | APC |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.