APC Easy UPS 1 Ph Line Interactive, 2000VA, Tower, 230V, 6 IEC C13 outlets, AVR, Intelligent Card Slot + Dry Contact, LCD
| Culoare | Negru |
|---|---|
| USB Port | Yes |
| Capacitate putere UPS | 2000W |
| Interfata | USB |
| Operating altitude | 0 – 3000 m |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Audible alarm(s) | Yes |
| Tip UPS: | Line Interactive |
| Capacitate Rack: | None |
| Ecran LCD: | Da |
| Port USB | Da |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Output frequency | 50/60 Hz |
| Power protection features | Overload, Short circuit |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| Waveform | Sine |
| Cold start | Yes |
| Form factor | Tower |
| Automatic Voltage Regulation (AVR) | Yes |
| Input frequency | 45/65 Hz |
| Battery capacity | 7 Ah |
| Crest factor | 3:1 |
| Output operation voltage (max) | 230 V |
| Output operation voltage (min) | 230 V |
| Output power capacity | 2 kVA |
| Audible alarm modes | Alarm when on battery, Low battery alarm, Overload alarm |
| Input operation voltage (min) | 157 V |
| Input operation voltage (max) | 303 V |
| Output voltage regulation | -1 – 1% |
| AC outlet types | IEC 320 |
| Battery width | 32.6 cm |
| Battery depth | 60.1 cm |
| Battery height | 41 cm |
| Output power | 1400 W |
| Maximum current | 20 A |
| Display | Da |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Battery recharge time | 4 h |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery voltage | 12 V |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| LED indicators | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85078000 |
| Display type | LCD |
| Width | 180 mm |
| Height | 240 mm |
| Noise level | 45 dB |
| Battery life (max) | 5 year(s) |
| Cables included | USB cable |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Storage temperature (T-T) | -10 – 40 °C |
| Number of batteries supported | 4 |
| Weight | 23.5 kg |
| Depth | 45.5 mm |
| Battery weight | 26.9 kg |
| Tip: | Line-interactive |
| Tensiune de alimentare | 230 VAC |
| Baterie | Sealed Lead-acid |
| Atentionari Baterie slaba | Da |
| Atentionari Supraincarcare | Da |
| Numar baterii | 1 |
| Timp de transfer | 2-6 ms |
| Atentionari Mod baterie | Da |
| IEC C14 | 1 |
| IEC C13 | 6 |
| Putere | 2000 VA |
| Altii | RS232USB |
| Caracteristici display | AC Mode, AVR Mode, Battery Mode, Battery Level, Load Level, Input Voltage, Output Voltage, System Error, Battery Malfunction |
| Incarcare | 1,4 kW |
| Timp incarcare | 4-6 ore |
| Dimensiuni | 455 x 240 x 180 mm |
| Greutate | 23.5 Kg |
| Producator | APC |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.