Samsung Galaxy S26 S942 6.3″ 12GB 512GB DualSIM Black
Samsung Galaxy S26 S942 6.3" 12GB 512GB DualSIM Black
Stoc furnizor. Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati
6.426,00 lei
Stoc furnizor. Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati
| Fingerprint reader | Yes |
|---|---|
| USB connector type | USB Type-C |
| Ambient light sensor | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Accelerometer | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Hall sensor | Yes |
| Processor cores | 10 |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| MIMO | Yes |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Rounded display corners | Yes |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Auto focus | Yes |
| Panorama | Yes |
| Rear camera flash | Yes |
| Front camera resolution (numeric) | 12 MP |
| Portrait mode | Yes |
| Barometer | Yes |
| Face recognition | Yes |
| Mobile network generation | 5G |
| SIM card type | NanoSIM + eSIM |
| Position location | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Internal storage capacity | 512 GB |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| Platform | Android |
| Display technology marketing name | Dynamic AMOLED 2X |
| Processor family | Samsung Exynos |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 120° |
| Virtual assistant | Samsung Bixby |
| Battery capacity | 4300 mAh |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Processor boost frequency | 3.8 GHz |
| Screen shape | Flat |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Wireless charging | Yes |
| Tip Telefon | SmartPhone |
| Sistem de operare | Android |
| Memorie RAM | 12 GB |
| Memorie interna | 512 GB |
| Conectivitate internet | 5G |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune ecran | Peste 6 inch |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Rezolutie camera principala | Peste 30 Mp |
| Rear camera type | Triple camera |
| Front camera type | Single camera |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Form factor | Bar |
| SIM card ejector pin | Yes |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Rear camera sensor size | 1/1.56 |
| Second rear camera resolution (numeric) | 12 MP |
| Rear camera pixel size | 1 µm |
| Third rear camera pixel size | 1 µm |
| Flash type | LED |
| Video capture resolution (max) | 4320 x 7680 pixels |
| Slow motion mode | Yes |
| 3G standards | UMTS, WCDMA |
| Geomagnetic sensor | Yes |
Yes |
|
| App distribution platform | Google Play |
| Numar Nuclee | 10 |
| Gorilla Glass version | Gorilla Glass Victus 2 |
| RAM capacity | 12 GB |
| AI scene recognition | Yes |
| Front camera field of view (FOV) angle | 85° |
| Front camera pixel size | 1.12 µm |
| Display brightness | 1500 cd/m² |
| Third rear camera sensor size | 1/3.94 |
| Third rear camera resolution (numeric) | 10 MP |
| Rear camera field of view (FOV) angle | 85° |
| Third rear camera field of view (FOV) angle | 36° |
| Modulation | 4096-QAM |
| Second rear camera sensor size | 1/2.55 |
| Second rear camera pixel size | 1.4 µm |
| Front camera sensor size | 1/3.2 |
| Slow motion rate | 240fps in FHD, 120fps in FHD, 120fps in UHD |
| 4G bands supported | 2100,1900,1800,850,2600,900,700,800,1500,2300,2500 MHz |
| Parental control | Yes |
| Repeated free fall reliability class | A |
| Repairability class | C |
| Battery endurance in cycles | 1200 |
| Operating system installed | Android 16.0 |
| Energy efficiency class | A |
| Image stabilizer | Yes |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| BLUETOOTH | Yes |
| Product colour | Black |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| GPS (satellite) | Yes |
| AC adapter included | No |
| Cables included | USB Type-C |
| Maximum frame rate | 240 fps |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Brand specific technologies | Always-on display |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Display diagonal | 16 cm (6.3) |
| Height | 149.6 mm |
| USB Type-C required charging power (min) | 25 W |
| Digital zoom | 30x |
| Display resolution | 2340 x 1080 pixels |
| Weight | 167 g |
| Video formats supported | MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM |
| Frequency band | Tri-band |
| Depth | 7.2 mm |
| Maximum display brightness (HDR) | 2600 cd/m² |
| Resolution at capture speed | 7680×4320@30fps, 3840×2160@60fps, 3840×2160@30fps, 1920×1080@30fps, 1920×1080@60fps, 1280×720@30fps |
| User interface (UI) | One UI 8.5 |
| 5G standard | Sub6 FDD, Sub6 TDD, Sub6 SDL |
| 3G bands supported | 2100,1900,850,900 MHz |
| 5G bands supported | 1900,2100,1800,850,2600,900,700,2500,3700,2300,3500,1500 MHz |
| Image formats supported | BMP, DNG, GIF, HEIF, JPEG, WEBP, WBMP, PNG |
| Video recording modes | 4320p, 2160p, 1080p, 720p |
| Pixel density | 411 ppi |
| Battery endurance per cycle | 3060 min |
| Processor model | 2600 |
| Processor architecture | ARM C1-Ultra+C1-Pro |
| Width | 71.7 mm |
| Producator | SAMSUNG |
| Garantie | 24 |


Nu există recenzii încă.