Samsung A16 A165F 6.7″ 8GB 258GB DualSIM Black
Samsung A16 A165F 6.7" 8GB 258GB DualSIM Black
Stoc epuizat
1.442,99 lei
Stoc epuizat
| USB Port | Yes |
|---|---|
| Jack 3.5mm | Nu |
| NFC | Da |
| Fingerprint reader | Yes |
| USB connector type | USB Type-C |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Processor cores | 8 |
| Ambient light sensor | Yes |
| Continuous video playback time | 18 h |
| Accelerometer | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Mobile network generation | 4G |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Electronic compass | Yes |
| Capacitate stocare | 128 GB |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Auto focus | Yes |
| Rear camera flash | Yes |
| Video call | Yes |
| Position location | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Processor boost frequency | 2.2 GHz |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| Platform | Android |
| SIM card type | NanoSIM |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Display technology marketing name | Super AMOLED |
| Front camera aperture number | 2 |
| Browsing time (Wi-Fi) | 18 h |
| Screen shape | Flat |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Sistem de operare | Android |
| Numar Nuclee | 8 |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Panel type | AMOLED |
| RAM capacity | 8 GB |
| Rear camera type | Triple camera |
| Front camera type | Single camera |
| Third rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Form factor | Bar |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Slow motion mode | Yes |
| 3G standards | UMTS, WCDMA |
| Sloturi SIM | Hybrid SIM |
| SIM card capability | Hybrid Dual SIM |
| Video capture resolution (max) | 1920 x 1080 pixels |
| Speakerphone | Yes |
| Vibrating alert | Yes |
| 5G standard | Not supported |
| Front camera resolution (numeric) | 13 MP |
| Speakers | Mono |
| Second rear camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Maximum memory card size | 1.5 TB |
| Slow motion rate | 120fps @HD |
| Rezolutie camera principala | N/A |
| Dimensiune ecran | 6.7" |
| 3G bands supported | 850,900,2100 MHz |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1800,2100,2300,2500,2600 MHz |
| Waterproof | Da |
| Tip Telefon | SmartPhone |
| Conectivitate internet | N/A |
| User memory | 236 GB |
| Standby time (4G) | 19 h |
| Continuous audio playback time | 74 h |
| Energy efficiency class | B |
| Repairability class | C |
| Memorie interna | 258 GB |
| Battery endurance in cycles | 1200 |
| Repeated free fall reliability class | B |
| Battery endurance per cycle | 2710 min |
| 4G | LTE |
| Vibratii | Da |
| Accelerometru | Da |
| Busola | Da |
| Giroscop | Da |
| Multi-touch | Da |
| High Refresh Rate | 90 Hz |
| Proximitate | Da |
| Smartphone | Da |
| Tip SIM | Nano-SIM |
| Dimensiune (inch) | 6.7 inch |
| Rezolutie | 1080 x 2340 pixeli |
| Touchscreen | Capacitive |
| Autofocus | Da |
| LED Flash | Da |
| Panorama | Da |
| Touch focus | Da |
| Memorie agenda | Da |
| Istoric apeluri | Da |
| Sunete de apel | MP3, WAV |
| MP3-player | Da |
| Ceas | Da |
| Alarma | Da |
| Model | Galaxy A16 |
| Dual-SIM | Da |
| Accesare simultana SIM | Dual Standby |
| Carcasa | Plastic |
| Certificare | IP54 |
| Accesorii incluse | Cablu USBCheita instalarea SIMGhiduri de utilizare |
| Tehnologie | Super AMOLED |
| Densitate pixeli | 385 ppi |
| Aspect ratio | 19.5:9 |
| Caracteristici | Cardul microSD se stocheaza in slotul SIM 2 |
| Slot memorie | microSDXC |
| Camera principala | Triple 50 + 5 + 2 mpx |
| Camera secundara | 13 mpx |
| Inregistrare Video | 1080p |
| FPS (frame per second) | 30@1080p |
| Geotagging | Da |
| HDR (High Dynamic Range) | Da |
| Zoom digital | 10x |
| 3G | HSDPA, 42.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps |
| 4G LTE Banda 38 (2600) | Da |
| GPRS | Da |
| EDGE | Da |
| BLUETOOTH | 5.3 cu A2DP, BLE |
| GPS | Da, cu suport A-GPS, GLONASS, GALILEO, BeiDou, QZSS |
| USB | 2.0, Type-C 1.0 conector reversibil |
| Mesagerie | SMS (threaded view), MMS, e-Mail, Push e-Mail, IM |
| Altele | Loudspeaker |
| Amprenta | Da, lateral |
| Lumina | Da |
| Tip: | Standard (build-in) Li-Polimer |
| Suport incarcare wireless Qi | Nu |
| Sistem operare | Android OS |
| Versiune | 14 |
| Dimensiuni | 164.4 x 77.9 x 7.9 mm |
| Greutate | 200 g |
| Frecventa | 2.4GHz, 2GHz |
| Caracteristici foto | Camera spate:50 MP, f/1.8, (wide), 1/2.76inch, 0.64µm, AF5 MP, f/2.2, (ultrawide), 1/5.0inch, 1.12µm2 MP, f/2.4, (macro)Camera frontala:13 MP, f/2.0, (wide), 1/3.1inch, 1.12µm |
| Retea | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100LTE 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 20, 28, 38, 40, 41, 665G 1, 3, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 77, 78 SA/NSA/Sub6 |
| 5G | 5G |
| Culoare | Black |
| Capacitate | 5000 mAh |
| Quad-camera | Fata 1x 13 mpx, Spate 1x 50 mpx + 1x 5 mpx + 1x 2 mpx |
| Nuclee | Octa-core |
| Wireless | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Numar Culori | 16 Milioane |
| Suport incarcare rapida | Fast battery charging 25W |
| Producator | SAMSUNG |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.