Zyxel XMG2230-28HP, L3 ACCESS SWITCH
Switch-uri
Zyxel XMG2230-28HP, L3 ACCESS SWITCH
Producator:
Zyxel
Disponibilitate:
1 în stoc
7.571,99 lei
1 în stoc
| Layer | Layer-3 |
|---|---|
| Stackable | Yes |
| Rackable | Yes |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| Redundant-PSU | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Jumbo frames support | Yes |
| Power supply included | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Static route | Yes |
| Internal memory | 1000 MB |
| Switch type | Managed |
| 10G support | Yes |
| Port mirroring | Yes |
| Form factor | 1U |
| Policy-based routing | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| IGMP snooping | Yes |
| IGMP proxy | Yes |
| Configuring Location Settings (CLI) | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Broadcast storm control | Yes |
| Multicast support | Yes |
| SSH/SSL support | Yes |
| GARP VLAN Registration Protocol (GVRP) | Yes |
| ARP inspection | Yes |
| Routing entries | 64 |
| MAC address table | 32000 entries |
| Packet buffer memory | 2 MB |
| Flash memory | 64 MB |
| BPDU filtering/protection | Yes |
| Authentication | Guest VLAN, MAC-based authentication |
| Static port security | Yes |
| IP-MAC-Port binding | Yes |
| Security algorithms | SNMP, SNMPv2, SNMPv3 |
| Number of IP interfaces | 32 |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 1440 W |
| Jumbo frames | 12 |
| Switching capacity | 200 Gbit/s |
| DC input voltage | 50 – 57 V |
| Console port | RJ-45/USB Type-C |
| Forwarding rate | 148.8 Mpps |
| Porturi RJ 45 | 24-28 |
| Viteza Transfer | Gigabit |
| Porturi SFP | 3-4 |
| Montare in Rack | Da |
| SFP module slots quantity | 4 |
| LAN ports | 48 |
| Management | Managed |
| PoE | No |
| Product colour | Black |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 70 °C |
| LED indicators | Yes |
| Package height | 95 mm |
| Depth | 330 mm |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Cloud-managed | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 50 °C |
| Weight | 4.53 kg |
| Height | 44 mm |
| Width | 441 mm |
| Power source | AC/PoE |
| Package width | 580 mm |
| Power over Ethernet (PoE) type supported | PoE++ (4PPoE) |
| Package weight | 6.81 kg |
| Package depth | 503 mm |
| Copper ethernet cabling technology | 2.5GBASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Number of static routes | 4000 |
| Authentication type | IEEE 802.1x, NAC SSH V2.0, RADIUS, TACACS+ |
| IPv4 & IPv6 features | Dual stack IPv4/IPv6, ICMPv6, IPv6 Path MTU Discovery, IPv6 Telnet |
| Noise level | 48.85 dB |
| Mean time between failures (MTBF) | 554612.62 h |
| Power consumption (max) | 1519.1 W |
| Heat dissipation | 2856 BTU/h |
| Compliance certificates | BSMI, Low Voltage Directive (LVD), RoHS |
| Certification | FCC Part 15 (Class A) CE EMC (Class A) BSMI EMC |
| Producator | ZYXEL |
| Garantie | 60 |
Nu există recenzii încă.