| Numar porturi |
24x RJ-45
|
| Porturi |
24x RJ45
|
| Viteza de transfer |
10/100/1000 Mbps
|
| Compatibilitate |
802.3 Ethernet
802.3u Fast Ethernet 802.3x Flow Control 802.3ab Gigabit Ethernet 802.1p Priority Queuing |
| Putere consumata |
27.5W
|
| Alimentare |
100- 240VAC, 50/60Hz Internal Universal Power
|
| Dimensiuni |
280 x 180 x 44mm
|
| Greutate |
1.81 Kg
|
| Functii LED |
Per Unit: Power
Per Port: Activity/Link, speed |
| Altele |
MAC Address Table Size: 8K
48Gbps Forwarding Capacity Store-and-forward On chip 500Kbytes Buffer Memory per device |
Switch D-Link DGS-1024D, 24 port, 10/100/1000 Mbps
20 în stoc
733,99 lei 1.296,99 lei
20 în stoc
| LAN-Port-Type | Gigabit |
|---|---|
| Stackable | Yes |
| Jumbo frames support | Yes |
| Power supply included | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross length | 110 cm |
| Full duplex | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Form factor | 1U |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Input current | 0.3 A |
| Shipping (inner) case width | 28.4 cm |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| 10G support | No |
| Broadcast storm control | Yes |
| Number of queues | 8 |
| MAC address table | 8000 entries |
| Switch type | Unmanaged |
| Active link detection | Yes |
| Packet buffer memory | 0.5 MB |
| Cable types supported | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e |
| MAC address auto-aging supported | Yes |
| Store-and-forward | Yes |
| Power connector | AC-in jack |
| Networking standards | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Maximum data transfer rate | 1 Gbit/s |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Switching capacity | 48 Gbit/s |
| Forwarding rate | 35.71 Mpps |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| Shipping (inner) case length | 54.3 cm |
| Jumbo frames | 10000 |
| Packet forwarding rate (100 Mbps) | 148800 pps |
| Packet forwarding rate (1 Gbps) | 14880 pps |
| Packet forwarding rate (10 Mbps) | 1488000 pps |
| Master (outer) cases per pallet (sea) | 32 pc(s) |
| Dimensions (WxDxH) | 280 x 180 x 44 mm |
| Shipping (inner) case height | 43.1 cm |
| Shipping (inner) case net weight | 8.53 kg |
| Pallet gross weight (air) | 435.8 kg |
| Products per pallet (air) | 160 pc(s) |
| Pallet height (air) | 185.9 cm |
| Pallet gross weight (sea) | 435.8 kg |
| Products per pallet (sea) | 160 pc(s) |
| Pallet height (sea) | 185.9 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 13 kg |
| Porturi RJ 45 | 24-28 |
| Viteza Transfer | Gigabit |
| Porturi SFP | N/A |
| Montare in Rack | Da |
| Management | Nu |
| PoE | Nu |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Product colour | Black, Silver |
| Storage temperature (T-T) | -10 – 70 °C |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Depth | 180 mm |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Housing material | Metal |
| Width | 280 mm |
| Weight | 1.3 kg |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Height | 44 mm |
| Noise level | 0 dB |
| LED indicators | Activity, Link, Power, Speed |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |
| Power consumption (max) | 13.3 W |
| Package weight | 2.43 kg |
| Package width | 262 mm |
| Package height | 102 mm |
| Package depth | 391 mm |
| Power consumption (typical) | 26.7 W |
| Electromagnetic compatibility | ICES-003 Class A, FCC Class A, RCM Class A, BSMI Class A, CE Class A, VCCI A, CCC, KCC |
| Certification | cUL/UL CE LVD CCC CB BSMI |
| Mean time between failures (MTBF) | 863100 h |
| Heat dissipation | 45.35 BTU/h |
| Producator | D-LINK |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.