Switch-uri
D-Link DMS-1250-18P/E. Switch type: Managed, Switch layer: L2. Basic switching
Producator:
D-link
Disponibilitate:
1 în stoc
1 în stoc
| Stackable | Yes |
|---|---|
| Password protection | Yes |
| Jumbo frames support | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| Power supply included | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Rack mounting | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Internal memory | 512 MB |
| Switch type | Managed |
| Port mirroring | Yes |
| Switching capacity | 120 Gbit/s |
| MAC address filtering | Yes |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| IGMP snooping | Yes |
| Configuring Location Settings (CLI) | Yes |
| Broadcast storm control | Yes |
| Spanning tree protocol | Yes |
| DHCP features | DHCP server, DHCP snooping |
| Multicast support | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 16 |
| Active link detection | Yes |
| MAC address table | 16000 entries |
| Loop protection | Yes |
| Flash memory | 32 MB |
| Traffic classification | Yes |
| ARP inspection | Yes |
| Store-and-forward | Yes |
| Power connector | AC-in jack |
| Number of VLANs | 4096 |
| Packet buffer memory | 12 MB |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 16 |
| Jumbo frames | 12000 |
| Porturi RJ 45 | 11-18 |
| Viteza Transfer | 2.5G |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Montare in Rack | Da |
| SFP module slots quantity | 2 |
| Forwarding rate | 89.29 Mpps |
| Product colour | Black |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| LED indicators | Yes |
| Power source | AC |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 70 °C |
| Depth | 250 mm |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Width | 440 mm |
| Height | 44 mm |
| Weight | 3.52 kg |
| Power consumption (max) | 443.84 W |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 370 W |