SR250 V2 Xeon E-2378 (8C 2.6GHz 16MB Cache/65W), 1x32GB, O/B, 2.5″ HS (8), 5350-8I, HS 450W Titanium, XCC Enterprise, Rails
SR250 V2 Xeon E-2378 (8C 2.6GHz 16MB Cache/65W), 1x32GB, O/B,
Stoc epuizat
12.801,99 lei 13.910,99 lei
Stoc epuizat
| ECC | No |
|---|---|
| Greutate | 12.3 kg |
| RAID support | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Hot-swap | Yes |
| Processor cores | 8 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Optical drive type | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 32 GB |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Yes |
| CPU configuration (max) | 1 |
| Embedded options available | No |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Yes |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Execute Disable Bit | Yes |
| Intel Trusted Execution Technology | Yes |
| Processor cache | 16 MB |
| Idle States | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| Operating system installed | No |
| Enhanced Intel SpeedStep Technology | Yes |
| Intel Software Guard Extensions (Intel SGX) | Yes |
| Intel 64 | Yes |
| Intel Clear Video Technology | Yes |
| Intel TSX-NI | Yes |
| Number of processors installed | 1 |
| Power Supply | 450 W |
| Processor frequency | 2.6 GHz |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Serial ports quantity | 1 |
| Rack mounting | Yes |
| Total storage capacity | 0 GB |
| Chassis type | Rack (1U) |
| Processor family | Intel Xeon E |
| Rack rails | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 8 – 90% |
| Form factor | Rack 1U |
| Familie Procesor | Xeon |
| Numar Nuclee | 8 |
| Capacitate RAM | 32GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 |
| Capacitate HDD | None |
| Operating altitude | 0 – 3050 m |
| Internal drive bays | 8 |
| Processor model | E-2378 |
| Motherboard chipset | Intel C256 |
| Supported RAID controllers | 5350-8i |
| On-board graphics card model | Intel UHD Graphics P630 |
| Remote administration | XCC Enterprise |
| Compatible operating systems | Microsoft Windows Server Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server VMware ESXi |
| Memory slots | 4x DIMM |
| Height | 43 mm |
| Weight | 12.3 kg |
| Product colour | Black, Metallic |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 90% |
| Depth | 54.5 mm |
| Width | 43.5 mm |
| Memorie maxima | 128 GB |
| Sistem de operare | Fara sistem de operare |
| Numar Thread-uri | 16 |
| Frecventa Procesor: | 2.60 GHz |
| Procesoare instalate | 1 |
| Memorie RAM inclusa | Da |
| Tip Memorie: | ECC |
| Numar sloturi ocupate | 1 |
| Certificare | Titanium |
| Small Business | Da |
| Nucleu | Rocket Lake |
| Tehnologii | 14 nm |
| Max TDP | 65 W |
| Procesoare suportate | 1 |
| Tip RAM | DDR4 |
| Capacitate memorie instalata | 32 GB |
| Numar sloturi RAM | 4 |
| Compatibilitate DIMM | UDIMM |
| Unitate optica inclusa | Nu |
| Detalii controller retea | 2x RJ-45, 10/100/1000 |
| Numar surse instalate | 1 |
| Redundanta | Nu |
| Tip sursa | Non-Hot Plug |
| Socket | 1200 |
| Sloturi PCI Express 3.0 x4 | 1 |
| Tip: | Integrata |
| Frecventa turbo max | 4.80 GHz |
| Sloturi PCI Express 3.0 x8 | 1 |
| DIMM | UDIMM |
| Stocare inclusa | Nu |
| Sloturi PCI Express 3.0 x16 | 1 |
| Capacitate memorie video | 16 MB |
| Dimensiuni | 545 x 435 x 43 mm |
| Model-procesor | E-2378 |
| Cache | 16 MB Intel Smart Cache |
| Chipset | Intel C246 |
| Producator placa video | Matrox |
| Model placa video | G200 |
| Controller retea | Gigabit LAN |
| Controller stocare | 5350-8i |
| USB 2.0 | x1 (frontal) |
| Altele | XCC Enterprise |
| USB 3.0 | x2 |
| Video | x1 |
| Putere Sursa | 450 W |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.