MikroTik Router RB1100AHx4 Dude Edition with Annapurna Alpine AL21400 Cortex A15 CPU (4-cores, 1.4GHz per core), 1GB RAM, 128 MB, 13xGbit LAN, 60GB M.2 drive, RouterOS L6, PoE in: 802.3af/at, 1U rackmount case, Dual PSU
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
|---|---|
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Processor cores | 4 |
| Storage media | Flash |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| RS-232 ports | 1 |
| Internal memory | 128 MB |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Ethernet WAN | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Flash memory | 128 MB |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Voltage monitoring | Yes |
| Operating system installed | RouterOS |
| Web-based management | Yes |
| Rack capacity | 1U |
| DSL WAN | No |
| SIM card slot | No |
| 3G/4G USB modem compatibility | No |
| Firmware upgradeable | Yes |
| IP address filtering | Yes |
| Processor model | Annapurna Labs Alpine AL21400 |
| Processor frequency | 1400 MHz |
| Temperature monitoring | Yes |
| Antenna type | Not supported |
| Throughput | 7.5 Gbit/s |
| Segment | Consumer |
| Viteza Transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Porturi RJ 45 | Peste 5 |
| Port USB | Nu |
| Montare in Rack | Da |
| PoE | Da |
| Built-in processor | Yes |
| Power source type | AC |
| DC-in jack | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Product colour | Aluminium |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Cables included | SATA |
| LED indicators | Yes |
| Depth | 14.8 mm |
| Power consumption (typical) | 2.5 W |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Operating temperature (T-T) | -40 – 70 °C |
| Height | 47 mm |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 13 |
| Width | 444 mm |
| Producator | MIKROTIK |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.