Placa Video GIGABYTE AORUS GEFORCE RTX 5060 TI ELITE 16GB GDDR7 128 bit, PCIE 5.0, 3x DP 1x HDMI
Placi video
Placa Video GIGABYTE AORUS GEFORCE RTX 5060 TI ELITE 16GB
Producator:
Gigabyte
Disponibilitate:
Stoc epuizat
5.437,99 lei
Stoc epuizat
| LP-Bracket | No |
|---|---|
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Cooling type | Active |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| CUDA | Yes |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| TV tuner integrated | No |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| Mini HDMI ports quantity | 0 |
| Numar Sloturi | Dual Slot |
| Bus Memorie | 128bit |
| Sistem racire | Activ |
| HDMI | 1 |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| MiniDP | N/A |
| Segment | Consumer |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| OpenGL version | 4.6 |
| Dual Link DVI | No |
| Low Profile | N/A |
| Capacitate | 16GB |
| Alimentare separata | 1x 8-pin PCI-E |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Form factor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Minimum system power supply | 650 W |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| DirectX version | 12.0 |
| Number of slots | 2 |
| Cooling technology | GIGABYTE WINDFORCE 3X |
| Cooling | Active |
| VGA-Format | Full-profile |
| VGA-Segment | Consumer |
| Memory bus | 256bit |
| Memory-Capacity | 16384MB |
| Memory type | GDDR7 |
| Graphics card memory type | GDDR7 |
| Interface type | PCI Express x16 5.0 |
| HDMI version | 2.1b |
| Memory clock speed | 28000 MHz |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Seria | GeForce RTX 5000 |
| Tip Memorie: | GDDR7 |
| DisplayPort version | 2.1b |
| Data transfer rate | 28 Gbit/s |
| Length | 329 mm |
| Graphics processor | GeForce RTX 5060 Ti |
| CUDA cores | 4608 |
| Model | GeForce RTX 5060 Ti |
| Processor frequency | 2722 MHz |
| Chipset | nVidia |
| Product colour | Black |
| Package type | Box |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Weight | 1.01 kg |
| Package width | 230 mm |
| Package depth | 398 mm |
| Package height | 85 mm |
| Depth | 41 mm |
| Height | 12.8 mm |
| Package weight | 16.8 kg |
| Producator | GIGABYTE |
| Garantie | 36 |




Nu există recenzii încă.