GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING 16G. Graphics processor family: AMD, Graphics processor: Radeon RX 9070 XT. Discrete graphics card memory: 16 GB, Graphics card memory type: GDDR6, Memory bus: 256 bit, Memory clock speed: 20000 MHz. Maximum resolution: 7680 x 4320 pixels. DirectX version: 12.0, OpenGL version: 4.6. Interface type: PCI Express 5.0. Cooling type: Active, Number of fans: 3 fan(s), Illumination colour: Multi
Placi video
GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING 16G. Graphics processor family:
Producator:
Gigabyte
Disponibilitate:
Stoc epuizat
6.773,99 lei
Stoc epuizat
| Data transfer rate | 20 Gbit/s |
|---|---|
| Cooling type | Active |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| TV tuner integrated | No |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| Mini HDMI ports quantity | 0 |
| Low Profile | Full Profile |
| Tip Memorie: | GDDR6 |
| Sistem racire | Activ |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| MiniDP | N/A |
| Segment | Consumer |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| OpenGL version | 4.6 |
| Dual Link DVI | No |
| Capacitate | 16GB |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Form factor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Graphics processor family | AMD |
| CUDA | No |
| DirectX version | 12.0 |
| HDMI | 2 |
| Cooling technology | GIGABYTE WINDFORCE 3X |
| Numar Sloturi | N/A |
| Minimum system power supply | 850 W |
| Bus Memorie | 256bit |
| Memory bus | 256 bit |
| Memory clock speed | 20000 MHz |
| Alimentare separata | 3x 8-pin PCI-E |
| Supplementary power connectors | 3x 8-pin |
| Number of slots | 2.7 |
| HDMI version | 2.1b |
| DisplayPort version | 2.1a |
| Graphics processor | Radeon RX 9070 XT |
| Stream processors | 4096 |
| Processor boost clock speed | 2970 MHz |
| Seria | Radeon RX 9000 |
| Model | Radeon RX 9070 XT |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Interface type | PCI Express 5.0 |
| Length | 288 mm |
| Product colour | Black |
| Depth | 5.6 mm |
| Package type | Box |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.88 kg |
| Package depth | 488 mm |
| Package height | 425 mm |
| Weight | 12.6 kg |
| Height | 132 mm |
| Package width | 470 mm |
| Producator | GIGABYTE |
| Garantie | 24 |


Nu există recenzii încă.