Obiectiv SONY SEL90M28G Macro OSS G 90mm, F2.8-22, Montura Sony E
| Component for | SLR |
|---|---|
| Lens type | Telephoto lens |
| Montura: | Sony E |
| Stabilizator de imagine: | Da |
| Tip Lentila: | Macro |
| Camera brands compatibility | Sony |
| Compatibility | Sony |
| Lens viewing angle, diagonal | 17° |
| Maximum magnification | 1x |
| Viewing angle | 17° |
| Length | 130.5 mm |
| Image stabilizer | Yes |
| Product colour | Black |
| Lens mount interface | Sony E |
| Maximum aperture number | 2.2 |
| Weight | 602 g |
| Number of diaphragm blades | 9 |
| Lens hood | Yes |
| Minimum aperture number | 2.8 |
| Lens structure (elements/groups) | 15/11 |
| Closest focusing distance | 0.28 m |
| Fixed focal length | 90 mm |
| Diameter | 7.9 cm |
| Filter size | 62 mm |
| Producator | SONY |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.