Multifunctional laser mono HP Laserjet Pro 4113FDN, Format A4. Laser, Mono,Functii:Printare, copiere, scanare,Fax, Viteza printare: 47ppm, FPO. 3.7sec.,Duplex, Volum recomandat lunar: 4000 pagini, max.. 80.000 pagini,rezolutie: 1,200 x 1,200 dpi, Limbaje printare:; pwgRaster, urf, jpeg,tiff, pcl, pclxl, postScript, pdf, nativeOffice, pclm, Interfata: USB,LAN, Display 4.3″, Procesor: 1.2Ghz, Memorie 512Mb, Capacitate hartie:250 coli, + 100 coli sertar multifunctional, ADF 50 coli, sertar 550coli optional, Scanner plat, Senzor CIS, Format fisiere scanate: PDF ,JPG, TIFF, Rezolutie: 1200 x 1200 dpi, Duplex scanare, Viteza scanare:38ppm, Viteza copiere: 45cpm, Rezolutie: 600 x 600dpi, pana la 999copii, Zoom 25 to 400%, Fax 33.6 kbps, Rezolutie: 300 x 300 dpi ,Memorie: 400 pagini, 200 numere.Dimensiuni: 420 x 386 x 307 mm, 12.2Kg,Consumabile: Se livreaza cu toner inclus, Foloseste ulterior: HP 162ABlack Original LaserJet Toner Cartridge (~3,000 pages) W1620A; HP 162XBlack Original LaserJet Toner Cartridge (~10,000 pages) W1620X.
Multifunctional laser mono HP Laserjet Pro 4113FDN, Format A4. Laser,
Stoc epuizat
5.050,00 lei
Stoc epuizat
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB Port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 120 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 5 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 16 |
| Speed dialling | Yes |
| Internal memory | 512 MB |
| Processor frequency | 1200 MHz |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| Colour display | Yes |
| Printing | Mono printing |
| Scan technology | CIS |
| Printing colours | Black |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Market positioning | Home & office |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Duplex copying | Yes |
| Scanning | Colour scanning |
| Duplex scanning | Yes |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Modem speed | 33.6 Kbit/s |
| Total number of input trays | 2 |
| Cartridge(s) included | Yes |
| Faxing | Mono faxing |
| Maximum copy resolution | 600 x 600 DPI |
| Copier resize | 25 – 400% |
| Print technology | Laser |
| Copying | Mono copying |
| Total input capacity | 350 sheets |
| Paper tray 1 input capacity | 100 sheets |
| Paper tray 2 input capacity | 250 sheets |
| Auto-redialing | Yes |
| Fax forwarding | Yes |
| Number of print cartridges | 1 |
| Fax resolution (black) | 300 x 300 DPI |
| Total output capacity | 150 sheets |
| Maximum number of input trays | 3 |
| Print resolution black | 1200 x 1200 DPI |
| Optical scanning resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Maximum scan resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Greyscale levels | 256 |
| Auto reduction | Yes |
| HP segment | Small medium business |
| Custom media length | 127 – 355.6 mm |
| Maximum internal memory | 512 MB |
| Display | CGD |
| Photo paper sizes | 9×13,10×15 cm |
| MF-Format | A4 |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Maximum output capacity | 150 sheets |
| Watermark printing | Yes |
| Booklet printing function | Yes |
| Maximum duty cycle | 80000 pages per month |
| Maximum input capacity | 900 sheets |
| Sound pressure level (printing) | 54 dB |
| HP dynamic security | Yes |
| Recommended humidity operating range | 30 – 70% |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.45 kWh/week |
| JIS B-series sizes (B0...B9) | B5, B6 |
| Paper tray media weight | 60 – 200 g/m² |
| Printer fonts | Scalable, TrueType |
| Power consumption (off) | 0.06 W |
| Master (outer) cases per pallet (sea) | 6 pc(s) |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 91 |
| Custom media width | 76.2 – 216 mm |
| Included cartridge capacity (black) | 3000 pages |
| Sound power level (printing) | 6.5 dB |
| Sustainability certificates | Blue Angel |
| Fax delayed sending | No |
| Scan speed (colour) | 26 ppm |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 45 ppm |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 12 |
| Fax memory | 400 pages |
| Fax transmission speed | 6 sec/page |
| Maximum print size | 216 x 355.6 mm |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Format | A4 |
| Viteza imprimare | peste 41 ppm |
| Resolutie maxima imprimare: | 1200 x 1200 DPI |
| Alimentator automat: | Da |
| Volum lunar imprimare | peste 50.001 pagini |
| ADF | Yes |
| Color-or-Mono | Black&White |
| Conectivitate | USB + LAN + WLAN |
| MF-Interface | USB+LAN+WLAN |
| Duplex | Automatic |
| Fax | Yes |
| Scan speed (black) | 38 ppm |
| Monthly-Volume | max-100.000pgs |
| Warm-up time | 50 s |
| Power consumption (ready) | 8.1 W |
| Direct printing | Yes |
| Cables included | AC |
| Built-in display | Yes |
| Display diagonal | 10.9 cm (4.3) |
| Width | 420 mm |
| Image formats supported | JPG, TIFF |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 32.5 °C |
| Control type | Touch |
| Country of origin | China, Thailand |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 110 – 240 V |
| Weight | 12.2 kg |
| Package width | 497 mm |
| Package height | 406 mm |
| Package depth | 399 mm |
| Height | 307 mm |
| Product colour | White, Blue |
| Package weight | 15.6 kg |
| Envelope feeder | No |
| UNSPSC-code | 43212110 |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 15 – 27 °C |
| Compliance certificates | GS mark, CCC, EAC, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Recommended duty cycle | 0 – 4000 pages per month |
| Time to first page (black, normal) | 3.8 s |
| Non-ISO print media sizes | Executive, Legal, Letter, L, Statement, Oficio, 16K |
| Envelopes sizes | 10, B5, C5, C6, DL, Monarch |
| Photo paper sizes (imperial) | 4×6,5×7,5×8,3×5 |
| Security algorithms | SSL/TLS, EAP-PEAP, EAP-TLS, HTTPS, LEAP |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64, Windows 10, Windows 11 x64, Windows 11 |
| Custom media sizes | Tray 1: 76.2 x 127 to 215.9 x 355.6 mm; Tray 2, 3: 105 x 148 to 216 x 355 mm |
| Power supply type | Internal (Built-in) power supply |
| Power consumption (PowerSave) | 1.08 W |
| Power consumption (printing) | 548 W |
| Power consumption (sleep) | 1.08 W |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 14.0 Sonoma, MacOS |
| Depth | 386 mm |
| Typical electricity consumption (TEC) number | 0.45 kWh/Week (Blue Angel); 0.48 kWh/Week (Energy Star 3.0) |
| Duplex functions | Copy, Scan, Print |
| Page description languages | PCLm, PDF, URF, PWG |
| Producator | HP |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.