Multifunctional laser mono HP Laserjet Enterprise MFP 8601DN, Format A3, Functii: Print copy, scan, fax optional, Viteza printare: 70ppm, FPO.: 5.3 sec., Duplex, Volum lunar recomandat: 60.000 pagini, maxim: 250.000 pagini, Rezolutie: 1200 x 1200 dpi, Limbaje printare: HP PCL 5e, HP PCL 6, emulare HP Postscript de nivel 3, PDF (v 1.7), compatibilitate AirPrint™ , Interfata: USB, LAN, WI-FI optional, Touchscreen 10.1″, Procesor: 1.6Ghz, Memorie: 6 Gb, Stocare SSD 256Gb, Capacitate hartie: 4 x 520 coli+ tava multifunctionala 100 coli, Scanner plat, Senzor CIS, ADF 200 coli, Duplex scanare, viteza scanare: 90ipm, viteza copiere: 70cpm, Rezolutie: 600 x 600 dpi, Până la 9999 de copii, Marire, micsorare: 25 la 400%, Dimensiuni: 585 x 695 x 1.158 mm , 107.42 kg, Se livreaza cu toner inclus, foloseste ulterior: Cartuș W1760A de toner HP 176A LJ negru (capacitate ISO 45.000).
Multifunctional laser mono HP Laserjet Enterprise MFP 8601DN, Format A3,
Stoc epuizat
69.493,99 lei
Stoc epuizat
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB Port | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 89 |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Speed dialling | Yes |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| Colour display | Yes |
| Printing | Mono printing |
| Scanner type | Flatbed scanner |
| Printing colours | Black |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Duplex copying | Yes |
| Scanning | Colour scanning |
| Duplex scanning | Yes |
| Fax transmission speed | 3 sec/page |
| Modem speed | 33.6 Kbit/s |
| Auto document feeder (ADF) | Yes |
| Duplex functions | |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Faxing | Mono faxing |
| Multi-Purpose tray input capacity | 100 sheets |
| Maximum copy resolution | 600 x 600 DPI |
| Copier resize | 25 – 400% |
| Total output capacity | 500 sheets |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| Print technology | Laser |
| Copying | Mono copying |
| All-In-One-multitasking | Yes |
| N-in-1 copy function | Yes |
| Auto fit function | Yes |
| Paper tray 1 input capacity | 100 sheets |
| Edge erase function | Yes |
| Auto-redialing | Yes |
| Fax forwarding | Yes |
| Photo paper sizes | 10×15 cm |
| Digital sender | Yes |
| Number of print cartridges | 1 |
| Fax resolution (black) | 300 x 300 DPI |
| Maximum number of copies | 9999 copies |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Secure printing | Yes |
| Maximum scan resolution | 600 x 600 DPI |
| Input colour depth | 24 bit |
| Greyscale levels | 256 |
| Scan drivers | TWAIN |
| Auto reduction | Yes |
| ISO C-series sizes (C0...C9) | C5, C6 |
| Display | CGD |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Print resolution black | 600 x 600 DPI |
| Watermark printing | Yes |
| Sustainability certificates | Blue Angel, ENERGY STAR, EPEAT |
| HP dynamic security | Yes |
| Non-ISO print media sizes | Oficio, 16K |
| Envelopes sizes | B5, C5, C6, DL |
| Maximum number of input trays | 5 |
| Printer fonts | Scalable, TrueType |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A3, A4, A5, A6 |
| Master (outer) cases per pallet (sea) | 1 pc(s) |
| Processor frequency | 1600 MHz |
| N-in-1 print function | Yes |
| Document formats supported | PDF, XPS |
| Fax delayed sending | No |
| Fax memory | 500 pages |
| Scan to | Network folder, USB |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 200 sheets |
| Watermark copying | Yes |
| Sound power level (printing) | 70 dB |
| Maximum scan area | 297 x 432 mm |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Format | A3 |
| Viteza imprimare | peste 41 ppm |
| Resolutie maxima imprimare: | 1200 x 1200 DPI |
| Alimentator automat: | Da |
| Volum lunar imprimare | peste 50.001 pagini |
| Internal storage capacity | 500 GB |
| ADF | Yes |
| Color-or-Mono | Black&White |
| MF-Format | A3 |
| HP segment | Enterprise |
| Conectivitate | USB + LAN + WLAN |
| Duplex | Automatic |
| MF-Interface | USB+LAN |
| Fax | Optional |
| Monthly-Volume | ≥100.001pgs |
| Time to first page (black, normal) | 5.3 s |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 2 |
| Paper tray 2 input capacity | 520 sheets |
| Recommended humidity operating range | 20 – 80% |
| Maximum output capacity | 500 sheets |
| Maximum duty cycle | 250000 pages per month |
| Scan technology | CIS/CCD |
| Stamp function | Yes |
| Internal memory | 6144 MB |
| Built-in processor | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Cables included | AC |
| Display diagonal | 25.6 cm (10.1) |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Built-in display | Yes |
| USB connector | USB Type-A |
| Product colour | Blue, White |
| Sustainability compliance | Yes |
| Control type | Touch |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 15 – 30 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 – 40 °C |
| Harmonized System (HS) code | 8443310000 |
| Package width | 890 mm |
| Products per pallet | 1 pc(s) |
| Height | 1158 mm |
| Image formats supported | JPEG, MTIFF, TIFF |
| Layers per pallet | 1 pc(s) |
| Width | 585 mm |
| Envelope feeder | No |
| Mobile printing technologies | Mopria Print Service, Apple AirPrint |
| Depth | 695 mm |
| UNSPSC-code | 43212110 |
| Power consumption (off) | 0.13 W |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 15 – 30 °C |
| Acoustic power emissions (ready) | Inaudible |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma, MacOS |
| Compliance certificates | GS mark, CCC, BIS, cUL, UL, CE, BSMI |
| Windows operating systems supported | Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11 |
| Security algorithms | SNMPv3, SSL/TLS, EAP-PEAP, EAP-TLS, HTTPS |
| Pallet gross weight | 146.9 kg |
| Power supply type | Internal (Built-in) power supply |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 119 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 52 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 997 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 1530 |
| Copy speed (black, normal quality, A4) | 70 cpm |
| Time to first copy (black, normal) | 2.7 s |
| Market positioning | Enterprise |
| Country of origin | China, Mexico, Czech Republic |
| Page description languages | PostScript 3, PDF 1.7, PCL 5e, PCL 6 |
| Recommended duty cycle | 0 – 60000 pages per month |
| Replacement cartridges | HP 176A Black LJ Toner Cartridge W1760A (ISO Yield 45,000) |
| Maximum input capacity | 2180 sheets |
| Total input capacity | 2180 sheets |
| Total number of input trays | 5 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 889 x 972.8 x 1364 mm (35 x 38.3 x 53.7) |
| Pallet weight (imperial) | 146.9 kg (323.9 lbs) |
| Typical electricity consumption (TEC) number | 1.032 kWh/Week |
| Package depth | 972 mm |
| Package height | 1364 mm |
| Package weight | 146.9 kg |
| Custom media length | 139.7 – 457.2 mm |
| Custom media width | 98 – 320 mm |
| JIS B-series sizes (B0...B9) | B4, B5, B6 |
| Maximum print size | 311.5 x 448.7 mm |
| Paper tray media weight | 60 – 325 g/m² |
| Maximum internal memory | 6144 MB |
| Power consumption (PowerSave) | 0.13 W |
| Power consumption (printing) | 88.16 W |
| Power consumption (ready) | 35.07 W |
| Power consumption (sleep) | 0.74 W |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 70 ppm |
| Warm-up time | 100 s |
| Box contents | Installation guide; regulatory flyer; power cords; keyboard/overlay for z/z+; manual |
| Weight | 107.4 kg |
| Producator | HP |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.