Multifunctional laser mono HP Laserjet Enterprise M830Z, Format A3, Functii: Imprimare, copiere, scanare, fax, Viteza printare: 56ppm, FPO.: 9.5 sec. Duplex, Volum de lucru lunar recomandat: 15000-50.000 pagini, maxim: 300.000 pagini, Rezolutie: 1200 x 1200 dpi, Limbaje de printare: HP PCL 6, HP PCL 5, HP postscript level 3 emulation, native PDF printing (v 1.4), Interfata: USB, LAN, (WI-FI optional), Touchscreen de 20.3cm, Procesor: 800Mhz, Memorie: 1.5GB, Stocare: HDD 500GB, Capacitate hartie: 4600 coli, Hartie acceptata: A3, A4, A5, RA3, B4, B5, ADF 200 pagini, Duplex scanare, Scanner plat, Senzor CIS, Viteza scanare: 70ppm, Rezolutie scanare: 600 x 600 dpi, Viteza copiere: 56cpm, rezolutie: 600 x 600 dpi, Până la 999 de copii, marire, micsorare: 25 la 400%, FAX 3sec. per paginia, memorie Până la 500 pagini , 100 numere, Dimensiuni: 1650 x 715 x 1100 mm , 155.9kg, Se livreaza cu toner de 40k pagini, foloseste ulterior: HP 25X Black LaserJet Toner Cartridge (40,000 pages yield) CF325X.
Multifunctional laser mono HP Laserjet Enterprise M830Z, Format A3, Functii:
Stoc epuizat
95.850,98 lei
Stoc epuizat
| USB Port | Yes |
|---|---|
| Market positioning | Business |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 1 |
| HP segment | Business |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Other operating systems supported | Android |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Speed dialling | Yes |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Colour display | Yes |
| Printing | Mono printing |
| Scanner type | Flatbed scanner |
| Scan technology | CIS |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Duplex copying | Yes |
| Scanning | Colour scanning |
| Duplex scanning | Yes |
| Fax transmission speed | 3 sec/page |
| Modem speed | 33.6 Kbit/s |
| Auto document feeder (ADF) | Yes |
| Duplex functions | |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| Multi-Purpose tray input capacity | 100 sheets |
| Copier resize | 25 – 400% |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A3, A4, A5 |
| Print technology | Laser |
| Copying | Mono copying |
| All-In-One-multitasking | Yes |
| N-in-1 copy function | Yes |
| Auto fit function | Yes |
| Paper tray 1 input capacity | 100 sheets |
| ISO C-series sizes (C0...C9) | C5 |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B4, B5 |
| Auto-redialing | Yes |
| Fax forwarding | Yes |
| Digital sender | Yes |
| Number of print cartridges | 1 |
| Fax resolution (black) | 300 x 300 DPI |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Sound power level (printing) | 7.5 dB |
| Secure printing | Yes |
| Maximum number of copies | 999 copies |
| Maximum scan resolution | 600 x 600 DPI |
| Print resolution black | 1200 x 1200 DPI |
| Input colour depth | 24 bit |
| Greyscale levels | 256 |
| Auto reduction | Yes |
| Display | CGD |
| HP Auto-On/Auto-Off | Yes |
| Sustainability certificates | Blue Angel, ENERGY STAR |
| Paper tray 2 input capacity | 500 sheets |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Watermark printing | Yes |
| Booklet printing function | Yes |
| Maximum internal memory | 2048 MB |
| Sustainable technologies and materials | Mercury free |
| Maximum number of input trays | 5 |
| Envelopes sizes | B5, C5, DL |
| Paper tray media weight | 60 – 220 g/m² |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 28 ppm |
| Maximum duty cycle | 300000 pages per month |
| Maximum input capacity | 4600 sheets |
| Maximum output capacity | 3000 sheets |
| Non-ISO print media sizes | 16K |
| Custom media width | 98 – 312 mm |
| Custom media length | 191 – 470 mm |
| Bundled software | HP PCL 6 Discrete Printer Driver, Mac SW Link to Web (Mac Installer), Windows Installer |
| Master (outer) cases per pallet (sea) | 1 pc(s) |
| Recommended humidity operating range | 10 – 80% |
| Acoustic pressure emissions | 37 dB |
| N-in-1 print function | Yes |
| Fax delayed sending | No |
| Time to first page (black, normal) | 9.5 s |
| Fax memory | 500 pages |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 200 sheets |
| Maximum scan area | 297 x 432 mm |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Format | A3 |
| Viteza imprimare | peste 41 ppm |
| Resolutie maxima imprimare: | 1200 x 1200 DPI |
| Alimentator automat: | Da |
| Volum lunar imprimare | peste 50.001 pagini |
| Internal storage capacity | 500 GB |
| Book copy function | Yes |
| ADF | Yes |
| Color-or-Mono | Black&White |
| MF-Format | A3 |
| Sound pressure level (printing) | 58 dB |
| Conectivitate | USB + LAN |
| Duplex | Automatic |
| Fax | Yes |
| MF-Interface | USB+LAN |
| Monthly-Volume | ≥100.001pgs |
| Power consumption (sleep) | 6 W |
| Scan to | |
| Internal memory | 1536 MB |
| Memory slots | 1 |
| Built-in processor | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Cables included | AC |
| Built-in display | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 32.5 °C |
| Harmonized System (HS) code | 84433100 |
| Sustainability compliance | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Display diagonal | 20.3 cm (8) |
| AC input voltage | 220 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Doesn't contain | Mercury |
| Storage temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Control type | Buttons, Touch |
| Depth | 715 mm |
| Products per pallet | 1 pc(s) |
| Image formats supported | JPEG, MTIFF, TIFF |
| Layers per pallet | 1 pc(s) |
| Height | 1100 mm |
| Package width | 856 mm |
| Envelope feeder | No |
| UNSPSC-code | 43212110 |
| Compliance certificates | CECP |
| Printer fonts | Scalable, TrueType, Windows, PCL, PostScript |
| Scan speed (black) | 70 ppm |
| Mobile printing technologies | Mopria Print Service, HP ePrint, Apple AirPrint |
| Page description languages | PostScript 3, PDF 1.4, PCL 5, PCL 6 |
| Country of origin | China, Japan, Mexico, Netherlands |
| Paper tray media types | Plain paper, Bond paper, Recycled paper, Card stock, Labels, Transparencies, Rough paper, Letterhead |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, MacOS |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 10 – 32.5 °C |
| Total number of input trays | 5 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111382733, 887111382740, 887111382757, 888182819623, 887111382764, 887111382771 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 57 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 767 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 176 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 1060 |
| Number of printer fonts | 105 |
| Recommended duty cycle | 15000 – 50000 pages per month |
| Replacement cartridges | HP 25X Black LaserJet Toner Cartridge (40,000 pages yield) CF325X |
| Total input capacity | 4600 sheets |
| Total output capacity | 3000 sheets |
| Pallet gross weight | 162.6 kg |
| Security algorithms | SNMPv3, SSL/TLS, WPA2-Enterprise, EAP-PEAP, EAP-TLS, FIPS 140, HTTPS, IPSec |
| Acoustic power emissions (ready) | 53 dB |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 856 x 837.9 x 1560.8 mm (33.7 x 33 x 61.5) |
| Pallet weight (imperial) | 155.5 kg (342.9 lbs) |
| Power supply type | Built-in power supply |
| Typical electricity consumption (TEC) number | Energy Star 3.0: 0.894 kWh/Week |
| Package depth | 838 mm |
| Package height | 1561 mm |
| Package weight | 162.6 kg |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.894 kWh/week |
| Power consumption (PowerSave) | 2.5 W |
| Power consumption (printing) | 1030 W |
| Power consumption (ready) | 60 W |
| Document formats supported | CSV, HTML, PDF, RTF, UNICODE, XPS |
| Scan speed (colour) | 68 ppm |
| Weight | 155.9 kg |
| Width | 1650 mm |
| Producator | HP |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.