Monitor Dell Gaming Alienware 27″ AW2724HF, 68.47 cm, Maximum preset resolution: DisplayPort: 1920 x 1080 at 360 Hz, HDMI port: 1920 x 1080 at 255 Hz, Screen type: Active matrix – TFT LCD, Panel technology: Fast IPS, Backlight: White LED edgelight system, Faceplate coating: Anti- glare treatment of the polarizer (Haze 25%, 3H), Aspect ratio: 16:9, Pixel per inch (PPI): 81.72, Contrast ratio: 1000: 1, Viewing angle: 178° (vertical) typical, 178° (horizontal) typical, Response time: 0.5 ms (gray-to-gray min), 1 ms (gray-to-gray most observed) in Extreme Mode, 2 ms gray to gray in Super Fast Mode, 4 ms gray to gray in Fast Mode, Luminance output: 400 cd/m² (typical), Color depth: 1.07 billion colors, Color gamut: sRGB 99% (typical), Adjustability: Height adjustable stand: 0 mm to 110 mm, Tilt: -5° to 21°, Swivel: -20° to 20°, Pivot: -90° to 90°, VESA mounting holes (100 mm x 100 mm – behind VESA Cover), Connectivity: Rear: 2 x DP 1.4 (HDCP 1.4)(Supports up to FHD 1920 x 1080 360 Hz, HDR, VRR), 1 x HDMI 2.1 (HDCP 1.4)(Supports up to FHD 1920 x 1080 255 Hz TMDS, HDR, VRR as per specified in HDMI 2.1), 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) upstream port, 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) downstream port, Bottom: 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) downstream port, Dell Display Manager 2.0 compatibility: Easy Arrange and other key features, Security: Security-lock slot (for Kensington locks, sold separately), What’s in the box: Stand riser, Stand base, Power cable, DisplayPort to DisplayPort 1.4 cable (1.80 meters), USB-C to DisplayPort 1.4 cable (1 meter), USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) upstream cable (enables the USB ports on the monitor, 1.80 meters), Dimensions (with stand): Height (extended): 518.68 mm, Height (compressed): 408.68 mm, Width: 611.44 mm, Depth: 243.71 mm, Weight with stand assembly and cables: 6.55 kg, 3- Years Advanced Exchange Service and Limited Hardware Warranty
Monitor Dell Gaming Alienware 27", 68.47 cm, 1920 x 1080,
Stoc epuizat
3.866,99 lei
Stoc epuizat
| Built-In-PC | No |
|---|---|
| Touch | No |
| Display port | 2 |
| Culoare | Negru |
| LFD-Segment | Standard |
| LFD-Resolution | FHD |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Maximum refresh rate | 360 Hz |
| Headphone out | No |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Operating altitude | 0 – 5000 m |
| Non-operating altitude | 0 – 12192 m |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Tip panel | IPS |
| Rezolutie monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| DisplayPort | Da |
| Backlight type | W-LED |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Surface hardness | 3H |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Front bezel colour | Black |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Power supply type | Internal |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| Cable management | Yes |
| HDCP version | 1.4 |
| Refresh rate | 201 – 300 Hz |
| Response time (fast) | 4 ms |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 21° |
| Input current | 1.5 A |
| Stand included | Yes |
| Pixel Pitch | 0.3108 x 0.3108 mm |
| Viewable size diagonal | 68.5 cm |
| Supported video modes | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Swivel angle range | -20 – 20° |
| Dell Display Manager (DDM) compatibility | Yes |
| Feet colour | Black |
| Weight (without stand) | 4.18 kg |
| Response time (extreme) | 0.5 ms |
| Smart modes | RPG, Sports |
| Depth (with stand) | 243.7 mm |
| Panel type | Fast IPS |
| Contrast ratio (dynamic) | 1000:1 |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 39 kWh |
| Depth (without stand) | 68 mm |
| Pixel density | 81.72 ppi |
| Horizontal scan range | 27 – 404 kHz |
| Vertical scan range | 48 – 360 Hz |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1470973 |
| Width (with stand) | 611.4 mm |
| Height (with stand) | 408.7 mm |
| Weight (with stand) | 6.17 kg |
| Width (without stand) | 611.4 mm |
| Height (without stand) | 364.9 mm |
| Bezel width (side) | 7.35 mm |
| Bezel width (top) | 7.35 mm |
| Bezel width (bottom) | 2.19 cm |
| Built-in headphone hook | Yes |
| Brightness | ≤400cd/m2 |
| Timp de raspuns monitor | Sub 1 ms |
| LFD-Screen-Size | 27.x" |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru: | Commercial |
| Screen-Tech | TN-LEDs |
| Quick start guide | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Doesn't contain | Arsenic, Mercury, PVC/BFR |
| On/off switch | Yes |
| Power consumption (typical) | 21.4 W |
| Display diagonal (metric) | 68.47 cm |
| Height adjustment | 11 cm |
| Power consumption (max) | 100 W |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB |
| Package weight | 9.76 kg |
| Diagonala | 27 inch |
| Compatibil 3D | Nu |
| Unghi vizibilitate | 178/178 grade |
| Montare | 100 x 100 mm VESA |
| Flicker Free | Da |
| Blue Light Reducer | Da |
| Curbat | Nu |
| Pivot | -90/+90 grade |
| Plug and Play | Da |
| Inclinare | -5/+21 grade |
| Standarde | 99% sRGB |
| Reglaj pe inaltime | 110 mm |
| Swivel | -20/+20 grade |
| Luminozitate | 400 cd/mp |
| FreeSync | Premium |
| Rezolutie | 1920 x 1080 pixeli |
| Tehnologii | HDR10 |
| Contrast | 1000:1 |
| Recomandat | Gaming |
| Panel | Fast IPS |
| Display | WLED Edgelight Backlight Anti-glare |
| Timp de raspuns | 1 ms GTG (mod extrem)0.1 ms GTG (mod minim) |
| Dimensiune punct | 0.3108 mm |
| Reproducere culori (milioane) | 16.8 milioane |
| Accesorii | Cablu alimentareCablu DisplayPortCablu USB Tip C la DisplayPort Cablu USB Tip A |
| Putere Consumata | 100 (max)21.4 W (normal)0.5 W (standby) |
| Dimensiuni | Cu suport: 612 x 409-518 x 244 mmFara suport: 612 x 366 x 69 mm |
| Greutate | Fara suport: 4.2 kg |
| USB | 5x USB 3.0 |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |


Nu există recenzii încă.