Monitor AOC 27″ AG275QXN/EU, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 2560×1440, Refresh Rate: 165Hz, Response time GtG: 1ms, Response time MPRT: 1ms, Contrast (static) : 3000:1, Contrast (dynamic): 80M:1, Viewing angle: 170º(R/L), 170º(U/D), Color Gamut Type: TBC, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/23, HAS: 150mm, Pivot: Yes, Swivel: -20/20, HDMI: x2, DisplayPort: x1, USB Hub: 4x USB 3.2, AUX: Headphone out
Monitor AOC 27" AG275QXN/EU
Stoc epuizat
2.461,99 lei
Stoc epuizat
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
|---|---|
| Pivot | Yes |
| LFD-Resolution | QHD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Plug and Play | Yes |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| LED backlight | Yes |
| Anti-glare screen | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| HDMI version | 2.0 |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Maximum refresh rate | 165 Hz |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| Panel type | VA |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Timp de raspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Tip panel | VA |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| DisplayPort | Da |
| Backlight type | W-LED |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Detachable stand | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Power supply type | Internal |
| HDR | Da |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 400 |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| Tilt angle range | -5 – 23° |
| Rezolutie monitor | 2560 x 1440 |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| HDCP version | 2.2 |
| USB cable length | 1.8 m |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| HDMI cable length | 1.8 m |
| Light effects | No |
| Refresh rate | 145 – 200 Hz |
| Digital horizontal frequency | 30 – 250 kHz |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| AC (power) in | Yes |
| Culoare monitor | Alte culori |
| Contrast ratio (dynamic) | 80000000:1 |
| Game mode | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 26 kWh |
| Pixel density | 109 ppi |
| FPS counter | Yes |
| Motion blur reduction | Yes |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Low input lag | Yes |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Bezel thickness type | Frameless |
| Front bezel colour | Black/Red |
| Number of OSD languages | 19 |
| Dial point | Yes |
| Shadow control | Yes |
| Swivel angle range | -20 – 20° |
| Feet colour | Black |
| DCI-P3 coverage | 94% |
| Exterior finish type | Matt |
| Width (with stand) | 613.4 mm |
| Width (without stand) | 613.4 mm |
| Colour gamut | 94% |
| sRGB coverage (typical) | 98% |
| Depth (with stand) | 231.8 mm |
| Height (with stand) | 561.1 mm |
| Depth (without stand) | 50.3 mm |
| Height (without stand) | 365.7 mm |
| AMD FreeSync refresh rate range | 48 – 165 Hz |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 46 kWh |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440 |
| Digital vertical frequency | 48 – 170 Hz |
| Supported video modes | 1080p, 1440p, 2160p |
| Weight (without stand) | 5.81 kg |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Weight (with stand) | 5.81 kg |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Response time | 1 ms |
| Frameless design | Yes |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Adjustable height (max) | 15 cm |
| Destinat pentru: | Gaming |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Touchscreen | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Product colour | Black, Red |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display diagonal (metric) | 68.6 cm |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Compliance certificates | CE |
| Package type | Box |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| Package width | 780 mm |
| Brand specific technologies | Crosshair |
| Package height | 478 mm |
| HD type | Quad HD |
| Power consumption (typical) | 42 W |
| Package depth | 189 mm |
| Package weight | 9.28 kg |
| Cables included | AC, HDMI, DisplayPort, USB |
| Certification | REACH compliant,RoHs compliant,CB,TUV-Bauart-Mark,ISO 9241-307,EAC,FCC,Microsoft WHQL |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1315552 |
| Producator | AOC |
| Garantie | 36 |

Nu există recenzii încă.