Laptop Lenovo V15 G5 IRL; 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC; Intel Core™ i5-13420H, 8C (4P + 4E) / 12T, P-core up to 4.6GHz, E-core up to 3.4GHz, 12MB Intel® Smart Cache; Video Integrated Intel® UHD Graphics; RAM 1x 16GB SODIMM DDR5-5200; 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, Optical: no ODD; No card reader, Speakers: Stereo speakers, 1.5W x2, Camera: HD 720p with Privacy Shutter, LAN: 100/1000M (RJ-45); WLAN Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2; Bluetooth 5.2, WWAN (3G/4G): WWAN Not Supported, Fingerprint: None; Porturi: 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-C® (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.2; 1x HDMI® 1.4b; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (RJ-45); 1x Round tip power connector; 65W USB-C® (3-pin);Battery Integrated 47Wh, Keyboard: Non-backlit, English (EU), Color: Business Black;Weight Starting at 1.61 kg (3.55 lbs); Dimensions 359.2 x 235.8 x 18.3 mm, Warranty: 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Carry-in (CPN) SEE SMB promo, OS: None
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Culoare | Negru |
| Resolution | FHD |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| RAM | 16GB |
| NB-CPU | Intel-Core-i5 |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
| Producator placa video | Intel |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| USB Type-C | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| USB 3.2 | Nu |
| Graphics | Integrated Intel® UHD Graphics |
| Chipset | Intel® SoC Platform |
| Storage | 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Optical | None |
| Camera | HD 720p with Privacy Shutter |
| Microphone | 2x, Array |
| Case Material | PC-ABS (Top), PC-ABS (Bottom) |
| Bundled software | None |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2 + BT5.2 |
| Other Security | Camera privacy shutter |
| Other Certifications | TÜV Rheinland® Low Blue Light (Software Solution) |
| Operating System | None |
| Security Chip | Discrete TPM 2.0 Enabled |
| Mil-Spec Test | MIL-STD-810H military test passed |
| Power Adapter | 65W USB-C® (3-pin) |
| Special Features | Modern Standby |
| Ethernet | 100/1000M (RJ-45) |
| Touchpad | Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 62 x 104 mm (2.44 x 4.09 inches) |
| Case Color | Business Black |
| Surface Treatment | Texture |
| Storage Slot | One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot |
| Max Memory | Up to 32GB DDR5-5200 offering |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Senary SN6147 codec |
| Standard Ports | 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| Base Warranty | 2-year, Courier or Carry-in |
| Bundled Accessories | None |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate | Wi-Fi 6 |
| Cititor amprente | Nu |
| NB-Screen-Size | 15.x" |
| Tip display | IPS |
| USB 3.1 | N/A |
| Tip procesor | Intel Core i5 |
| Producator Procesor | Intel |
| Camera Web | HD |
| Tastatura iluminata | Nu |
| Model-procesor | 13420H |
| Pen | Pen Not Supported |
| Green Certifications | ErP Lot 6/26 |
| Numar Nuclee | 8 |
| Tip placa video | Integrata |
| Destinat pentru: | SMB |
| Diagonala display | 15 – 15.9 inch |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Card Reader | Nu |
| Battery | 47Wh |
| Copilot+ PC | N/A |
| Weight | Starting at 1.61 kg (3.55 lbs) |
| Sistem de operare | Fara sistem de operare |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm Enhanced SuperFin |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Frecventa | 5200 MHz |
| Nr. sloturi | 2 |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Cititor amprenta | Nu |
| Tastatura numerica: | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Business | Da |
| Putere maxima disipata | 115 W |
| Placa video | Intel |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Capacitate memorie RAM | 16 GB |
| Slot M.2 | Da |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| USB 3.0 | 2 |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Numar celule | 3 |
| Format | Full HD |
| Rezolutie display | 1920 x 1080 pixeli |
| Nucleu | Raptor Lake |
| Memorie maxima | 32 GB |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Familie Procesor | Intel Core i5 din a treisprezecea generatie |
| Frecventa turbo max | 4.60 GHz |
| Numar Thread-uri | 12 |
| Tehnologie | LED backlight Anti-Glare IPS |
| Serie video | UHD Graphics |
| Cache | 12 MB Intel Smart Cache |
| BLUETOOTH | 5.2 |
| Kensington lock | Da |
| Tastatura: | 6-rowMultimedia FN keys |
| DisplayPort | 1 (via USB Tip-C) |
| Alte specificatii | 45% NTSC |
| Alimentator | 65W USB-C (3-pin) |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din plastic |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Procesor Grafic integrat | Intel UHD Graphics |
| Tip SSD | M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Luminozitate | 300 nits |
| Putere boxe | 2 x 1.5 W |
| Retea | 1 Gbps |
| Functii camera Web | 720p + IR |
| USB-C | 1 x USB 3.2 Tip-C (Gen1) (Power Delivery / DisplayPort) |
| Dimensiuni | 359.2 x 235.8 x 18.3 mm |
| Suport TPM | Da (Discrete TPM 2.0) |
| Layout tastatura | English (EU) |
| Memory slots | Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable |
| Putere | 47 Whr |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Screen to body ratio | 87% |
| Frecventa Procesor: | 4.6 GHz |
| WWAN | WWAN Not Supported |
| Fingerprint reader | No fingerprint reader |
| Max Storage Support | One drive, up to 1TB M.2 2242 SSD |
| Speakers | Stereo speakers, 1.5W x2 |
| Keyboard | Non-backlit, English (EU) |
| Dimensions (WxDxH) | 359.2 x 235.8 x 18.3 mm (14.14 x 9.28 x 0.72 inches) |
| Included Upgrade | 3Y Carry-in (CPN) SEE SMB promo |
| Processor | Intel Core™ i5-13420H, 8C (4P + 4E) / 12T, P-core up to 4.6GHz, E-core up to 3.4GHz, 12MB Intel® Smart Cache |
| Memory | 1x 16GB SODIMM DDR5-5200 |
| Tip Memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | UHD |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | UHD Graphics |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.