Laptop Lenovo ThinkPad P16s Gen 4 (Intel); 16″ WQUXGA (3840×2400) OLED 400nits Anti-reflection / Anti-smudge, 100% DCI-P3, Dolby Vision®, Eyesafe®, TÜV Low Blue Light, Touch; Intel® Core Ultra 9 285H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 16T, Max Turbo up to 5.4GHz, 24MB; Video Integrated Intel® Arc™ 140T GPU; RAM 2x 48GB CSODIMM DDR5-6400 Non-ECC; 2TB SSD M.2 2280 PCIe® 5.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD; No card reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio™, Camera: 5.0MP + IR with Privacy Shutter and Human Presence Detection, LAN: 100/1000M (RJ-45), vPro®; WLAN Intel® Wi-Fi® 7 BE201, 802.11be 2×2; BT5.4, vPro®, WWAN (3G/4G): WWAN Upgradable to 4G, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button; Ports: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 2x Thunderbolt™ 4, with USB PD 3.0; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (GbE RJ-45); 1x Security keyhole; 100W USB-C® Slim (3-pin);Battery Integrated 75Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black;Weight Starting at 1.82 kg; Dimensions 361.5 x 248.6 x 12.6 / 18.17 (front / rear), 25.35 (maximum) mm; 14.24 x 9.79 x 0.49 / 0.71 (front / rear), 1.00 (maximum) inches, Warranty: 3-year, Courier or Carry-in with 1-year Battery; 1Y Premier Support from 3Y Depot Windchill bundles (CPN), CO2 Offset 0.5 ton (2nd Generation Carbon Offset Projects), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | Negru |
| Video | nVidia |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 2TB |
| Resolution | OLED&Touch |
| Capacitate memorie RAM | 96 GB |
| HDMI | Da |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Producator Procesor | Intel |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Thunderbolt | Da |
| Rezolutie | 3840 x 2400 |
| Tip display | OLED |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 9 |
| Refresh rate | N/A |
| USB Type-C | Da |
| Tip placa video | Integrata |
| Producator placa video | Intel |
| Destinat pentru: | Business |
| Diagonala display | 16 – 16.9 inch |
| RAM | 96GB |
| Numar Nuclee | 16 |
| Capacitate stocare | 2 TB |
| Memorie RAM | 96 GB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Model placa video | Intel Arc 140T |
| Frecventa | 5600 MHZ |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| Capacitate SSD | 2 TB |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| RJ-45 | 1 |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica: | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Business | Da |
| Cache | 24 MB Smart Cache |
| Putere maxima disipata | 115 W |
| Placa video | Intel |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| DisplayPort | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Layout tastatura | English |
| Numar Thread-uri | 16 |
| Format | WQUXGA |
| Rezolutie display | 3840 x 2400 pixeli |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu |
| Putere boxe | 2 x 2 W |
| Tastatura: | 6-rowMultimedia FN keys |
| Luminozitate | 400 niti |
| Caracteristici speciale | MIL-STD-810H military test passed |
| Versiune OS | 64 bit – limba Romana/Engleza |
| Kensington lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| USB-C | 2 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tehnologii Audio | Dolby Audio |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Retea | 1 Gbps |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua serie |
| Memorie maxima | 96 GB |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost, pana la 13 TOPS |
| Tip SSD | M.2 2280 PCIe 5.0×4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Cititor amprenta | Da, Touch Style, Match-on-Chip, integrat in butonul Power |
| Putere_ | 75 Whr |
| Alimentator | 100 W USB Tip-C Slim (3-pin) |
| Model video | 140T |
| Software inclus | Intel Connectivity Performance Suite + Lenovo AI Now |
| Tehnologie | OLED Anti-Glare |
| Touchscreen | Da Add-on Film, 10-point Multi-touch |
| Alte specificatii | 100% DCI-P3TÜV Low Blue LightDolby VisionEyesafeX-Rite Factory Color Calibration |
| Camera Web | 5 MP + IR |
| Functii camera Web | Privacy ShutterHuman Presence Detection |
| Dimensiuni | 361.5 x 248.6 x 12.6 / 18.17 – 25.35 mm |
| Suport TPM | Da (Discrete TPM 2.0) |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 75 Whr |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Serie video | Arc |
| Model-procesor | 285H |
| Greutate | 18.2 kg |
| Frecventa Procesor: | 5.4 GHz |
| Tip Memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Arc |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 140T |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc 140T |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.