Laptop DELL PRO 13 PREMIUM, 13.3″, Touch, Gorilla Glass, QHD+, 500 nit, Low power, 100% sRGB, Anti-G, ComfortView+, 8MP IR Cam, 8MP HDR + IR Camera with Presence Detection, Facial Recognition, TNR, Camera Shutter, Microphone, Fingerprint Reader, Collaboration Touchpad, WWAN, Intel vPro Enterprise Management Enabled, 5G – DW5934E eSIM, UAE, Intel Core Ultra 7 268V vPro (48 TOPS NPU, 8 cores, up to 5.0 GHz), Integrated Intel Arc graphics, 32 GB: LPDDR5x, 8533 MT/s (onboard), 1 TB TLC SSD, Intel(R) BE201 Wi-Fi 7 2×2, Bluetooth(R) 5.4 Technology, Wireless Card, Intel BE201 WLAN Driver, 100W AC adapter, USB Type-C, 3-cell, 60 Wh, ExpressCharge(TM) Capable, Long Life Cycle, English US battery-saving mini LED backlit Copilot hotkey zero-lattice keyboard, External ports: USB ports: 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) with PowerShare port, Audio port: 1 x global headset jack, Video port(s): 2 x Thunderbolt 4 (40 Gbps) with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery ports, 1 x HDMI 2.1 port, Media-card reader Not supported, Power-adapter port: Supported through the Thunderbolt 4 ports available on the computer, Security- cable slot: 1 x wedge-shaped security slot, SIM-card slot: 1 x nano-SIM card slot (optional), Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for solid- state drive, 1 x M.2 3052 slot for 5G WWAN card, Memory: Memory slots: Onboard memory, Memory type: LPDDR5x, Memory speed: 8533 MT/s, Maximum memory configuration: 32 GB, Minimum memory configuration: 16 GB, Memory configurations supported: 16 GB, 1 x 16 GB, LPDDR5x, 8533 MT/s ; 32 GB, 1 x 32 GB, LPDDR5x, 8533 MT/s, Weight (Minimum): 1.20 kg (2.63 lb) , Windows 11 Pro, Copilot+ PC, 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Resolution | QHD&TOUCH |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-Screen-Size | 13.x" |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| HDMI | Da |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Touchscreen | Da |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| Tip display | IPS |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Producator Procesor | Intel |
| Rezolutie | 2560 x 1600 |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Thunderbolt | Da |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Conectivitate celulara | 5G |
| USB Type-C | Da |
| Numar Nuclee | 8 |
| Tip placa video | Integrata |
| Producator placa video | Intel |
| Destinat pentru: | Business |
| Diagonala display | 13.3 inches |
| Model placa video | Intel Arc Graphics |
| Copilot+ PC | Da |
| Capacitate stocare | 1 TB TLC SSD |
| Model-procesor | 268V |
| DisplayPort | 2 (via USB Tip-C) |
| Format | WQXGA |
| Rezolutie display | 2560 x 1600 pixeli |
| Suport DirectX 12 | Da |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Iesire audio | 1x Combo |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Microfon integrat | Digital-array |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Versiune OS | 64 bit |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Business | Da |
| Placa video | Intel |
| Serie video | Arc Graphics |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Slot M.2 | Da |
| USB-C | 2x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Numar celule | 3 |
| Cititor amprenta | Da |
| USB 3.0 | 1 |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Memorie maxima | 32 GB |
| Nr. sloturi | 0 |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Boxe | 4-way |
| Layout tastatura | English US |
| Tastatura numerica: | Nu |
| Luminozitate | 500 niti |
| Tehnologie | LED backlight Anti-Glare IPS |
| Numar Thread-uri | 8 |
| Cache | 12 MB Intel Smart Cache |
| Memorie Integrata | 32 GB |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Culoare | Gri inchis |
| 4G | Da |
| Parola HDD/SSD | Da |
| 3G | Da |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din a doua serie |
| Nucleu | Lunar Lake |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc Graphics 140V |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Putere maxima disipata | 37 W |
| Model video | 140V |
| Frecventa | 8533 MHz |
| Putere boxe | 4 x 2.5 W |
| Suport TPM | Da, 2.0 |
| 5G | DaQualcomm Snapdragon X72 Global 5G Modem (DW5934e) |
| Putere_ | 60 Whr |
| Alimentator | 100 W |
| Tip SSD | M.2 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Kensington lock | Da, Wedge |
| Alte specificatii | Cover Glass, ComfortView Plus (Low Blue Light) |
| Functii camera Web | IR cu Presence Detection, Facial Recognition, TNR, Camera Shutter |
| Tehnologii Audio | Waves MaxxAudio Pro, Smart Amplifier |
| Greutate | 1.071 kg |
| Dimensiuni | 296 x 208.9 x 16.85 – 17.95 mm |
| Tastatura: | Mini-LEDTasta dedicata AI |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din magneziu |
| Frecventa turbo max | 5.00 GHz |
| Putere | 60 Whr |
| Tehnologie Baterie | Li-Ion |
| Frecventa Procesor: | 5.0 GHz |
| NPU TOPS | 48 |
| Copilot+PC | Da |
| Camera Web | 4k |
| Tip Memorie RAM | LPDDR5X |
| Serie placa video | Arc |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 140V |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.