Laptop DELL Latitude 5550, 15.6″, FHD 1920×1080, 60Hz, IPS, Non-Touch, AG, 400 nit, 100% sRGB, ComfortView+, FHD+IR/IP Cam, No Mobile Broadband Card, FIPS 201 Full Scan Fingerprint Reader, Smart Card Reader, Control Vault 3+, FHD HDR IR Camera with ExpressSign-In + Intelligent Privacy, TNR, Camera Shutter, Microphone, Intel Core Ultra 7 165H vPro (24 MB cache, 16 cores, 22 threads, up to 5.0 GHz), Intel vPro Enterprise Technology Enabled, Integrated Intel Arc graphics, 32 GB: 1 x 32 GB, DDR5, 5600 MT/s (5200 MT/s with 13th Gen Intel Core processors), 1 TB, M.2 2280, TLC, Gen 4 PCIe NVMe, SSD (Class 40), Intel Wi-Fi 6E (6 where 6E unavailable) AX211, 2×2, 802.11ax, Bluetooth 5.3 wireless card, Intel AX211 WLAN Driver, 100W AC adapter, USB Type-C, EPEAT, TCO Gen9 compliant, 3-cell, 54 Wh, ExpressCharge Capable, ExpressCharge Boost Capable, English US backlit AI hotkey keyboard with numeric keypad, 99- key, External ports: Network port:1 x RJ45 port, USB ports: 1 x USB 3.2 Gen 1 port, 1 x USB 3.2 Gen 1 port with PowerShare, 2 x Thunderbolt 4 ports with Power Delivery and DisplayPort, Audio port: 1 x Universal audio port, Video port: 1 x HDMI 2.1 TMDS port, Media-card reader: 1 x microSD-card slot, Power-adapter port: USB Type-C power input, Security- cable slot: 1 x wedge-shaped lock slot, SIM-card slot: nano-SIM card slot (optional), Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth combo card, 1 x M.2 2230 or 2280 slot for solid state drive, 1 x M.2 2230 slot for solid-state drive, 1 x M.2 3042 slot for WWAN card, Height: Front height: 20.80 mm (0.82 in.), Rear height: 22.80 mm (0.90 in.), Width: 357.80 mm (14.09 in.), Depth: 233.30 mm (9.19 in.), Weight: 1.62 kg (3.58 lb) – minimum, Windows 11 Pro, English, Arabic, French, Russian, Turkish, 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | Gri |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| HDMI | Da |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Producator Procesor | Intel |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Model-procesor | 165H |
| USB Type-C | Da |
| Tip placa video | Integrata |
| Producator placa video | Intel |
| Destinat pentru: | Business |
| Diagonala display | 15 – 15.9 inch |
| Numar Nuclee | 16 |
| _old2_Capacitate stocare | 1TB-5TB |
| Model placa video | Intel Arc Graphics |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Frecventa | 5600 MHZ |
| BLUETOOTH | 5.3 |
| Camera Web | FHD |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| Iesire audio | 1x Combo |
| RJ-45 | 1 |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Versiune OS | 64 bit |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Parola HDD | Da |
| Tastatura numerica: | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Business | Da |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din prima serie |
| Nucleu | Meteor Lake |
| Numar Thread-uri | 22 |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc Graphics |
| Tehnologie de fabricatie | 7 nm |
| Putere maxima disipata | 115 W |
| Placa video | Intel |
| Serie video | Arc Graphics |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Slot M.2 | Da |
| Retea | 10/100/1000 Mbps |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| USB 3.0 | 2 |
| USB-C | 2x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| DisplayPort | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Numar celule | 3 |
| Cititor amprenta | Da |
| Format | Full HD |
| Rezolutie display | 1920 x 1080 pixeli |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Layout tastatura | English US |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Smart card reader | Da |
| Putere_ | 54 Whr |
| Dimensiuni | 357.8 x 233.3 x 20.8 – 22.8 mm |
| Alimentator | 65 W via USB Tip-C |
| Putere boxe | 2 x 2W |
| Cache | 24 MB Intel Smart Cache |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Luminozitate | 400 niti |
| Card Reader | DaMicroSD |
| Tehnologie Baterie | Li-Ion |
| Suport TPM | Da |
| Tehnologii Audio | Waves MaxxAudio |
| Tastatura: | Tasta dedicata AI99 taste |
| Alte specificatii | 100% sRGB |
| Tip SSD | M.2 2280 Gen 4 PCIe NVMe TLC |
| Functii camera Web | 1080p @30psHDR RGBCamera Shutter |
| Frecventa turbo max | 5.00 GHz |
| Putere | 54 WHr |
| Tehnologie | LED backlight Anti-Glare IPS |
| Greutate | 1.62 kg |
| Frecventa Procesor: | 5.0 GHz |
| Tip Memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Arc |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Arc Graphics |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.