Laptop Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15IPH11, 15.3″ 2.5K WQXGA (2560×1600) OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy, 100% DCI-P3, 165Hz, TÜV Low Blue Light, DisplayHDR™ True Black 1000, Glass, Touch, Intel Core™ Ultra 7 355, 8C (4P + 4LPE) / 8T, Max Turbo up to 4.7GHz, 12MB Intel® Smart Cache; Copilot+ PC; Up to 49 TOPS, video Integrated Intel® Graphics, RAM 2x 8GB SODIMM DDR5-5600; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-5600 offering, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, microSD Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™, FHD 1080p + IR with Privacy Shutter, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On; 1x USB-A (USB 5Gbps); 2x USB-C® (USB 5Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.2; 1x HDMI® 1.4b; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x microSD card reader, No Power Adapter, Baterie Integrated 60Wh, Backlit, English, Cosmic Blue, Greutate 1.61 kg, Dimensiuni 340.2 x 242 x 17.6 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN), Accesorii None, Free DOS
| Tip placa video | Integrata |
|---|---|
| Producator placa video | Intel |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Rezolutie | 2560 x 1600 |
| USB 3.1 | Da |
| Chipset | Intel® SoC Platform |
| Microphone | 2x, Array |
| Bundled software | None |
| Other Security | Camera privacy shutter |
| Operating System | None |
| Security Chip | Firmware TPM 2.0 Enabled |
| Luminozitate | 1100 nt |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3287 codec |
| Max Memory | Up to 32GB DDR5-5600 offering |
| Graphics | Integrated Intel® Graphics |
| Card Reader | microSD Card Reader |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™ |
| Touchpad | Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm (2.95 x 4.72 inches) |
| Case Color | Cosmic Blue |
| Case Material | Aluminium (Top), PC-ABS + 40% GF (Bottom) |
| Camera | FHD 1080p + IR with Privacy Shutter |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| AI PC Category | Copilot+ PC |
| Storage | 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Keyboard | Backlit, English |
| Surface Treatment | Aluminium Stamping (Anodized with Sandblasting) |
| Mil-Spec Test | MIL-STD-810H military test passed (21 test items) |
| Ethernet | No Onboard Ethernet |
| Base Warranty | 2-year, Courier or Carry-in |
| Bundled Accessories | None |
| Memorie RAM | 16 GB |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Refresh rate | 165 Hz |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Sistem de operare | Fără OS |
| Touchscreen | Da |
| Producator Procesor | Intel |
| Tip display | OLED |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Green Certifications | ErP Lot 6/26 |
| Destinat pentru: | Consumer |
| Diagonala display | 15 – 15.9 inch |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Battery | 60Wh |
| Copilot+ PC | N/A |
| Weight | Starting at 1.61 kg (3.55 lbs) |
| Memory slots | Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable |
| Other Certifications | Models with OLED panel: TÜV Rheinland® Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Frecventa Procesor: | 4.7 GHz |
| WWAN | WWAN Not Supported |
| Fingerprint reader | No fingerprint reader |
| Model-procesor | 355 |
| Tip Memorie RAM | DDR5 |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Power Adapter | No Power Adapter |
| Processor | Intel Core™ Ultra 7 355, 8C (4P + 4LPE) / 8T, Max Turbo up to 4.7GHz, 12MB Intel® Smart Cache |
| NPU | Up to 49 TOPS |
| Memory | 2x 8GB SODIMM DDR5-5600 |
| Max Storage Support | Up to two drives, 2x M.2 SSD • M.2 2242 SSD up to 1TB |
| Screen to body ratio | 91% AAR (active area ratio) |
| Color Calibration | No Color Calibration |
| Pen | Lenovo® Pen Gen 2 (Cosmic Blue) |
| Dimensions (WxDxH) | 340.2 x 242 x 17.6 mm (13.39 x 9.53 x 0.69 inches) |
| Standard Ports | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On |
| Included Upgrade | 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN) |
| Display | 15.3 2.5K WQXGA (2560×1600) OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy, 100% DCI-P3, 165Hz, TÜV Low Blue Light, DisplayHDR™ True Black 1000, Glass, Touch |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |

Nu există recenzii încă.