Laptop Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14AGP11, 14″ WUXGA (1920×1200) OLED 600nits (peak) / 400nits (typical) Glossy, 100% DCI-P3, 60Hz, TÜV Low Blue Light, DisplayHDR™ True Black 500, Glass, Touch, AMD Ryzen™ AI 7 445 (6C / 12T, 2.0 / 4.6GHz, 6MB L2 / 8MB L3); Copilot+ PC; Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 50 TOPS, video Integrated AMD Radeon™ 840M Graphics, RAM 2x 8GB SODIMM DDR5-5600; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-5600 offering, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, microSD Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™, FHD 1080p + IR with Privacy Shutter, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On; 1x USB-A (USB 5Gbps); 2x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.4; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x microSD card reader, No Power Adapter, Baterie Integrated 60Wh, Backlit, English, Breeze Moss, Greutate 1.42 kg, Dimensiuni 311.6 x 224.9 x 17.4 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN), Accesorii None, Free DOS
| Tip placa video | Integrata |
|---|---|
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| USB 3.1 | Da |
| Microphone | 2x, Array |
| Bundled software | None |
| Other Security | Camera privacy shutter |
| Operating System | None |
| Security Chip | Firmware TPM 2.0 Enabled |
| Producator placa video | AMD |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3287 codec |
| Max Memory | Up to 32GB DDR5-5600 offering |
| Luminozitate | 600 nt |
| Card Reader | microSD Card Reader |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™ |
| Touchpad | Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm (2.95 x 4.72 inches) |
| Case Material | Aluminium (Top), PC-ABS + 40% GF (Bottom) |
| Camera | FHD 1080p + IR with Privacy Shutter |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| AI PC Category | Copilot+ PC |
| Chipset | AMD SoC Platform |
| Storage | 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Keyboard | Backlit, English |
| Surface Treatment | Aluminium Stamping (Anodized with Sandblasting) |
| Mil-Spec Test | MIL-STD-810H military test passed (21 test items) |
| Ethernet | No Onboard Ethernet |
| Base Warranty | 2-year, Courier or Carry-in |
| Bundled Accessories | None |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Sistem de operare | Fără OS |
| Touchscreen | Da |
| Producator Procesor | AMD |
| Tip display | OLED |
| NPU | Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 50 TOPS |
| Green Certifications | ErP Lot 6/26 |
| Destinat pentru: | Consumer |
| Diagonala display | 14 – 14.9 inch |
| Graphics | Integrated AMD Radeon™ 840M Graphics |
| Greutate | Sub 1.5 kg |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Battery | 60Wh |
| Copilot+ PC | N/A |
| Tip procesor | Ryzen AI 7 |
| Memory slots | Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable |
| Other Certifications | Models with OLED panel: TÜV Rheinland® Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Frecventa Procesor: | 4.6 GHz |
| WWAN | WWAN Not Supported |
| Fingerprint reader | No fingerprint reader |
| Model-procesor | 445 |
| Tip Memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Radeon |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Power Adapter | No Power Adapter |
| Memory | 2x 8GB SODIMM DDR5-5600 |
| Max Storage Support | Up to two drives, 2x M.2 SSD • M.2 2242 SSD up to 1TB |
| Color Calibration | No Color Calibration |
| Standard Ports | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On |
| Included Upgrade | 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN) |
| Case Color | Breeze Moss |
| Processor | AMD Ryzen™ AI 7 445 (6C / 12T, 2.0 / 4.6GHz, 6MB L2 / 8MB L3) |
| Screen to body ratio | 90.1% AAR (active area ratio) |
| Pen | Lenovo® Pen Gen 2 (Luna Grey) |
| Dimensions (WxDxH) | 311.6 x 224.9 x 17.4 mm (12.27 x 8.85 x 0.69 inches) |
| Weight | Starting at 1.42 kg (3.13 lbs) |
| Display | 14 WUXGA (1920×1200) OLED 600nits (peak) / 400nits (typical) Glossy, 100% DCI-P3, 60Hz, TÜV Low Blue Light, DisplayHDR™ True Black 500, Glass, Touch |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 840M |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |

Nu există recenzii încă.