Laptop HP EliteBook 840 G11, 14.0 inch WUXGA (1920×1200) WLED+ LBL Anti- Glare UWVA Image Recognition 400 nits, Intel Core U5-135U 12-Core (2.1GHz, up to 4.4GHz, 14MB), video integrat Intel Graphics, RAM 16GB DDR5 5600Mhz (1x16GB), SSD 512GB PCIe NVMe, no ODD, Active SmartCard, Audio by Poly Studio, două difuzoare stereo cu amplificatoare distincte, Webcam HD 5MP+IR, WLAN Intel AX211 Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, Fingerprint Sensor, Porturi: 2x USB Type-A 5Gbs(1x charging)/2x Thunderbolt 4 USB4 Type-C 40Gbs(Power Delivery, DP 2.1)/ 1x HDMI 2.1/ 1x headphone/microphone, adaptor 65W USB-C, Baterie 3 celule BX Long Life 56Whr Fast Charge, Tastatura HP Premium iluminata rezistenta la stropire, Silver, Greutate 1.41 Kg, Dimensiuni 31.56 x 22.43 x 1.61 cm, Windows 11 Pro 64bit, 3yw
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| Wi-Fi | Yes |
| NB-Format | Ultrabook |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Height (rear) | 1.61 cm |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tip placa video | Integrata |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| Luminozitate | 400 nt |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 1) |
| Processor threads | 14 |
| Performance cores | 2 |
| Efficient cores | 8 |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor base power | 15 W |
| Maximum turbo power | 57 W |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| AC adapter power | 65 W |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 4 |
| Colour gamut | 100% |
| Hall sensor | Yes |
| SSD interface | PCI Express |
| Smart card reader | Yes |
| Processor cores | 10 |
| Introduction year | 2024 |
| Market positioning | Premium |
| Original brand name | HP |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| RGB colour space | sRGB |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| HP front camera | HP Webcam |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Processor cache type | L3 |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Temperature sensor | Yes |
| Input device model | HP Premium Keyboard |
| Keyboard special features | Spill-resistant |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP segment | Business |
| Colour sensor | Yes |
| Processor boost frequency | 4.4 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.4 GHz |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.6 GHz |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Height (front) | 1.16 cm |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Keyboard included | Yes |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| NB-Screen-Size | 14.x" |
| NB-CPU | ULTRA 5 |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| Producator Procesor | Intel |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 5 |
| Model-procesor | 135U |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Performance-core base frequency | 1.6 GHz |
| sRGB coverage (typical) | 100% |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Sustainable technologies and materials | Low halogen |
| Processor model | 135U |
| Efficient-core base frequency | 1.1 GHz |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198701560937 |
| Destinat pentru: | Business |
| Diagonala display | 14 – 14.9 inch |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 170 |
| Greutate | Sub 1.5 kg |
| _old2_Capacitate stocare | 512GB – 1TB |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| Copilot+ PC | N/A |
| Refresh rate | N/A |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 10 |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Microphone in | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Product colour | Silver |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Display diagonal (metric) | 35.6 cm |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Sustainability compliance | Yes |
| Number of battery cells | 3 |
| Package width | 69 mm |
| Package depth | 449 mm |
| Package height | 305 mm |
| Colour name | Pike silver |
| Product type | Laptop |
| Weight | 1.41 kg |
| Depth | 224.3 mm |
| Width | 315.6 mm |
| Country of origin | China, Mexico |
| HD type | WUXGA |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| Compliance certificates | GS mark, CCC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Frecventa Procesor: | 4.4 GHz |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 152 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 0.5 |
| Tip Memorie RAM | DDR5 |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | HP |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.