Laptop HP EliteBook 830 G11, 13.3 inch WUXGA (1920×1200) WLED+LBL UWVA Anti Glare Image Recognition 300 nits, Intel Core U7-155U 12-Core (1.7GHz, up to 4.8GHz, 12MB), video integrat Intel Graphics, RAM 32GB LPDDR5X 7500 MHz, SSD 1TB PCIe NVMe, no ODD, Active SmartCard, Audio by Poly Studio, două difuzoare stereo cu amplificatoare distincte, Webcam HD 5MP+IR, WLAN Intel AX211 Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, Fingerprint Sensor, Porturi: 2x USB Type-A 5Gbps (1xcharging)/ 2x USB4 Type-C 40Gbps (Power Delivery, Display Port 2.1)/ 1x HDMI 2.1/ 1x headphone/microphone, adaptor 65W USB-C, Baterie 3 celule 56Wh Long Life Fast Charging, Tastatura HP Premium iluminata rezistenta la stropire, Silver, Greutate 1.30 Kg, Dimensiuni 30.01 x 21.5 x 1.6 cm, Windows 11 Pro 64bit, 5yw
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| Wi-Fi | Yes |
| NB-Format | Ultrabook |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-Screen-Size | 13.x" |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| SSD capacity | 1 TB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Password protection | Yes |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Tip placa video | Integrata |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | 155U |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 1) |
| Processor cores | 12 |
| Processor threads | 14 |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Performance cores | 2 |
| Efficient cores | 8 |
| Low Power Efficient-cores | 2 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.8 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.8 GHz |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 2.1 GHz |
| Performance-core base frequency | 1.7 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.2 GHz |
| Low Power Efficient-core Base Frequency | 700 MHz |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor base power | 15 W |
| Maximum turbo power | 57 W |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Maximum frequency NPU | 1.4 GHz |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| AI software frameworks supported by CPU | DirectML, ONNX RT, OpenVINO, Windows ML |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| AC adapter power | 65 W |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Hall sensor | Yes |
| SSD interface | PCI Express |
| Smart card reader | Yes |
| Introduction year | 2024 |
| Market positioning | Premium |
| Original brand name | HP |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Bundled software | HP Wolf Pro Security Edition (1 year) |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 6 |
| Processor cache type | L3 |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Temperature sensor | Yes |
| Input device model | HP Premium Keyboard |
| Keyboard special features | Spill-resistant |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP segment | Business |
| Colour sensor | Yes |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| HP front camera | HP Webcam 5MP |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Keyboard included | Yes |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Memorie RAM | 32 GB |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| Producator Procesor | Intel |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Model-procesor | 155U |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 154 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Memory clock speed | 7500 MHz |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198701560159 |
| Height (front) | 9.9 mm |
| Height (rear) | 1.59 cm |
| Destinat pentru: | Business |
| Diagonala display | 13 – 13.9 inch |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 170 |
| Greutate | Sub 1.5 kg |
| _old2_Capacitate stocare | 1TB-5TB |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| Copilot+ PC | N/A |
| Memory layout (slots x size) | Not available |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 10 |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Product colour | Silver |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Harmonized System (HS) code | 8471300000 |
| Display diagonal | 33.8 cm (13.3) |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Depth | 215 mm |
| Sustainability compliance | Yes |
| Number of battery cells | 3 |
| Package width | 69 mm |
| Package depth | 449 mm |
| Package height | 305 mm |
| Colour name | Pike silver |
| Product type | Laptop |
| Weight | 1.29 kg |
| Compliance certificates | CE, GS mark, RoHS, VCCI |
| Display diagonal (metric) | 33.8 cm |
| Width | 300.1 mm |
| Country of origin | China, Mexico |
| HD type | WUXGA |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| Frecventa Procesor: | 4.8 GHz |
| Tip Memorie RAM | LPDDR5X |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | HP |
| Garantie | 60 |
Nu există recenzii încă.