Dell Mobile Precision Workstation 7680, 16″ FHD+ 1920×1200 WLED, WVA, 60Hz, anti-glare, non-touch, 100% DCI-P3, 500 nits, IR Camera, with Mic, Contacted Smartcard and Full Scan FIPS Fingerprint reader, with NFC reader, EPEAT 2018 Registered (Gold), ENERGY STAR Qualified, Intel Core i7-13850HX vPro (30 MB cache, 20 cores, 28 threads, up to 5.3 GHz, 55 W), Intel Rapid Storage Technology Driver, NVIDIA RTX 2000 Ada 8GB GDDR6, 32GB, 1x32GB 5600MT/s CAMM, non-ECC, 1TB M.2 PCIe NVMe Gen 4 2280 SSD, Intel AX211 Wi-Fi 6/6E (up to 6GHz where available) 2×2 with Bluetooth Wireless, Wireless Intel AX211 WLAN Driver, 180W Power Adapter, 83 Wh, 6 Cell, Lithium Ion Polymer, Single Pointing Backlit US International Keyboard with numeric keypad, External ports: 1 x RJ45 Ethernet port, USB ports: 2 x Thunderbolt 4 ports (USB Type-C), 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C port with DisplayPort alt mode, 1 x USB 3.2 Gen 1 port with PowerShare, 1 x USB 3.2 Gen 1 port, Audio port: 1 x universal audio jack, Video port: 2 x Thunderbolt 4 ports (USB Type-C), 1 x HDMI 2.0a port (UMA), 1 x HDMI 2.1 port (DGPU), Media-card reader: 1 x SD-card slot, Power-adapter port: 180 W AC adapter, 7.40 mm barrel, 240 W AC adapter, 7.40 mm barrel, Security-cable slot: 1 x wedge-shaped security slot, Internal slots: 1 x WWAN, 3 x M.2 solid state drive, Memory specifications: CAMM interface, SODIMM, The SODIMM slots are not on the system board. They are on a SODIMM interface board. This is an optional item and not a standard feature of the system board, Memory type: DDR5, Memory speed: 3600 MHz, 4800 MHz, 5200/5600 MHz, Maximum memory configuration: 128 GB – CAMM module, 64 GB – SODIMM, Dimensions and weight: Front height: 22.30 mm, Rear height: 23.20 mm, Width: 356.00 mm, Depth: 258.34 mm, Weight: 2.60 kg, Ubuntu 22.04 with DCA Enabler on Precision, 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service warranty
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| Culoare | Gri |
| Resolution | FHD |
| Video | nVidia |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| NB-Format | Workstation |
| NB-CPU | Intel-Core-i7 |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| Microsoft-OS | LINUX |
| HDMI | Da |
| Greutate | Peste 2.5 kg |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 32 GB |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Producator Procesor | Intel |
| Camera Web | Full HD |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Tip procesor | Intel Core i7 |
| Model-procesor | 13850HX |
| Model placa video | RTX 2000 Ada |
| USB Type-C | Da |
| Tip display | WVA |
| Tip memorie video | GDDR6 |
| Tip placa video | Dedicata |
| Destinat pentru: | Workstation |
| Diagonala display | 16 – 16.9 inch |
| Numar Nuclee | 20 |
| _old2_Capacitate stocare | 1TB-5TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Capacitate stocare | 1TB M.2 PCIe NVMe Gen 4 2280 SSD |
| Producator placa video | NVIDIA |
| Frecventa | 5600 MHZ |
| Memorie maxima | 128 GB |
| BLUETOOTH | 5.3 |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm Enhanced SuperFin |
| Placa video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Iesire audio | 1x Combo |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Boxe | 2-way |
| Numar celule | 6 |
| Parola Bios | Da |
| Parola HDD | Da |
| Tastatura numerica: | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Format | WUXGA |
| Rezolutie display | 1920 x 1200 pixeli |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Slot M.2 | Da |
| Retea | 10/100/1000 Mbps |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| USB 3.0 | 2 |
| Cititor amprenta | Da |
| Sistem de operare | Ubuntu Linux |
| Kensington lock | Wedge-shaped |
| Grafica | Da |
| Nucleu | Raptor Lake |
| Serie video | RTX |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Cache | 30 MB Intel Smart Cache |
| Tehnologie | WLED backlight Anti-Glare WVA |
| Luminozitate | 500 niti |
| Nr. sloturi | 1 |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Tip SSD | M.2 PCIe NVMe Gen 4 2280 |
| USB-C | 2x USB4 Tip-C (DP / Thunderbolt 4 / Power Delivery)1x USB 3.2 Gen 2 Tip C (DisplayPort) |
| DisplayPort | 3x (via USB Tip-C) |
| Thunderbolt 4 | 2x (via USB Tip-C) |
| Functii camera Web | IRExpressSign-InIntelligent privacyCamera Shutter |
| Audio | HD AudioStereo |
| Putere boxe | 2x 4W |
| Smart card reader | Da |
| Dimensiuni | 356 x 258.34 x 22.3 – 23.2 mm |
| Tastatura: | Single Pointing |
| Layout tastatura | US International |
| Familie Procesor | Intel Core i7 din a treisprezecea generatie |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Aplicatii | ProSupport and Next Business Day Onsite Service |
| Alimentator | 180 W |
| Numar Thread-uri | 28 |
| Tehnologie Baterie | Li-Ion |
| Procesor Grafic integrat | Intel UHD Graphics |
| Putere maxima disipata | 157 W |
| Model video | 2000 |
| Putere_ | 83 Whr |
| Frecventa turbo max | 5.50 GHz |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Card Reader | microSD |
| Putere | 83 Whr |
| Frecventa Procesor: | 5.5 GHz |
| Tip Memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR6 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 2000 Ada |
| Model placa video integrata | UHD Graphics |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.