Imprimanta laser mono HP LaserJet Enterprise M806dn, dimensiune A3, duplex, viteza max 56/28ppm (A4/A3), rezolutie 1200x1200dpi, procesor 800 MHz, memorie 1GB, alimentare hartie 500 coli + 500 coli, 1 tava multifunctionala de 100 de coli, limbaje de printare HP PCL6, 5e, emulare PostScript 3, PDF nativ 1.4, display LCD senzitiv 11cm, volum de printare max 300000 pagini/luna, interfata: 2 x USB host, USB 2.0 retea GB, FIH, HIP, 2 x USB intern, consumabil: CF325X, optional: tava 3500 coli (A4) + stand, booklet maker/finisher, stapler/stacker, stapler/stacker w2/4 holepunch.
Imprimanta laser mono HP LaserJet Enterprise M806dn, dimensiune A3, duplex,
Stoc epuizat
27.471,99 lei
Stoc epuizat
| Wi-Fi | No |
|---|---|
| USB Port | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Market positioning | Business |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HP segment | Business |
| Colour | No |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Other operating systems supported | Android |
| Power consumption (PowerSave) | 22 W |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 34 |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Internal memory | 1024 MB |
| Colour display | Yes |
| Printing | Mono printing |
| Printing colours | Black |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| Multi-Purpose tray input capacity | 100 sheets |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A3, A4, A5 |
| Print technology | Laser |
| Total number of input trays | 3 |
| Paper tray 1 input capacity | 100 sheets |
| ISO C-series sizes (C0...C9) | C5 |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B4, B5 |
| Number of print cartridges | 1 |
| Secure printing | Yes |
| Network ready | Yes |
| Print resolution black | 1200 x 1200 DPI |
| Paper tray 2 input capacity | 500 sheets |
| Optional connectivity | Wireless LAN |
| Viteza imprimare | peste 41 ppm |
| Rezolutie maxima | 1200 x 1200 DPI |
| Alimentator automat: | Da |
| Port USB | Da |
| Display | Da |
| Duplex | Da |
| Format printare: | A3 |
| Interfata | USB + LAN |
| Volum lunar imprimare | peste 20.001 de pagini |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Sound pressure level (printing) | 55 dB |
| Time to first page (black, normal) | 8.5 s |
| Maximum internal memory | 1536 MB |
| Maximum number of input trays | 5 |
| Stand-by LED | Yes |
| Envelopes sizes | B5, C5, DL |
| Paper tray media weight | 60 – 220 g/m² |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows Vista, Windows 8 |
| Internal storage capacity | 8 GB |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 28 ppm |
| Maximum duty cycle | 300000 pages per month |
| Recommended duty cycle | 10000 – 50000 pages per month |
| Total input capacity | 1100 sheets |
| Total output capacity | 600 sheets |
| Maximum output capacity | 3000 sheets |
| Maximum print size | 297 x 420 mm |
| Non-ISO print media sizes | 16K |
| Custom media width | 98 – 312 mm |
| Custom media length | 191 – 470 mm |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Sound power level (printing) | 7.2 dB |
| Power consumption (printing) | 1000 W |
| Power consumption (ready) | 38 W |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.832 kWh/week |
| Current rating | 5.5 A |
| Server operating systems supported | Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Server 2012 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 537 |
| Bundled software | HP PCL 6 Discrete Printer Driver, Mac SW Link to Web (Mac Installer), Windows Installer |
| Master (outer) cases per pallet (sea) | 1 pc(s) |
| Recommended humidity operating range | 10 – 80% |
| Acoustic power emissions (ready) | 54 dB |
| Acoustic pressure emissions | 37 dB |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887758887660, 887111365422, 887111365439, 887111365446, 888182819890, 887111365453, 887111365460 |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Memory slots | 1 |
| Touchscreen | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Product colour | Black, Grey |
| Cables included | AC |
| Built-in display | Yes |
| Display diagonal | 10.9 cm (4.3) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 32.5 °C |
| Sustainability compliance | Yes |
| Warranty card | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Height | 63.5 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| Power LED | Yes |
| Storage temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Package depth | 760 mm |
| Control type | Buttons, Touch |
| Products per pallet | 1 pc(s) |
| Power consumption (standby) | 38 W |
| Layers per pallet | 1 pc(s) |
| Weight | 7.61 kg |
| Width | 1095 mm |
| Package width | 856 mm |
| Package height | 978 mm |
| Package weight | 8.88 kg |
| Envelope feeder | No |
| Depth | 648 mm |
| Compliance certificates | CECP |
| UNSPSC-code | 43212105 |
| Printer fonts | Scalable, TrueType, Windows, PCL, PostScript |
| Mobile printing technologies | Mopria Print Service, HP ePrint, Apple AirPrint |
| Page description languages | PostScript 3, PDF 1.4, PCL 5, PCL 6 |
| Country of origin | China, Japan, Mexico, Netherlands |
| Maximum input capacity | 1100 sheets |
| Paper tray media types | Plain paper, Bond paper, Recycled paper, Card stock, Labels, Transparencies, Rough paper, Letterhead |
| Security algorithms | SNMPv3, SSL/TLS, WPA2-Enterprise, EAP-PEAP, EAP-TLS, HTTPS, IPSec |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, MacOS |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Silver, Taiwan Green Mark |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 830 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 190 |
| Pallet gross weight | 88.8 kg |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 10 – 32.5 °C |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 856 x 760 x 977.9 mm (33.7 x 29.9 x 38.5) |
| Pallet weight (imperial) | 88.6 kg (195.4 lbs) |
| Typical electricity consumption (TEC) number | Blue Angel: 3.8 kWh/Week; Energy Star 3.0: 0.832 kWh/Week |
| Producator | HP |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.