Western Digital Red Plus WD120EFGX. HDD capacity: 12 TB, HDD speed: 7200 RPM, Storage drive buffer size: 512 MB, HDD size: 3.5″, Interface: Serial ATA III
Hard Disk-uri server
Western Digital Red Plus WD120EFGX. HDD capacity: 12 TB, HDD
Producator:
Wd
Disponibilitate:
10 în stoc
3.477,99 lei 3.643,99 lei
10 în stoc
| Interface | Serial ATA III |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Start/stop cycles | 600000 |
| Workload rate limit | 180 TB/year |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Storage drive buffer size | 512 MB |
| Mean time between failures (MTBF) | 1000000 h |
| HDD average transfer rate | 260 MB/s |
| HDD capacity | 12 TB |
| Operating voltage | 12 V |
| Component for | NAS |
| Power consumption (idle) | 6.1 W |
| Power consumption (read) | 8.8 W |
| Power consumption (write) | 8.8 W |
| HDD size | 3.5 |
| Interfata | SATA |
| Tip: | HDD SATA |
| Viteza rotatie HDD server | 7200 rpm |
| Hot-swap | Nu |
| Buffer HDD server | 512 MB |
| Capacitate HDD | intre 6 – 20TB |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 101.6 mm |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 70 °C |
| Height | 26.1 mm |
| Weight | 750 g |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 65 °C |
| Producator | WD |
| Garantie | 24 |

Nu există recenzii încă.