HDD extern WD, 16TB, My Book Duo, 2,5″ USB 3.0, negru
Hard Disk-uri externe
HDD Extern WD, 16TB, My Book Duo, negru, USB 3.0
Producator:
Wd
Disponibilitate:
Stoc epuizat
9.606,99 lei
Stoc epuizat
| Windows operating systems supported | Yes |
|---|---|
| Interfata HDD extern | USB 3.x Gen 1 |
| Format HDD extern | 3.5" |
| Capacitate HDD extern | 16 TB |
| USB connectivity | Yes |
| Storage drives installed | Yes |
| Installed storage drive type | HDD |
| Number of storage drives installed | 2 |
| Supported storage drive types | HDD |
| Number of storage drives supported | 2 |
| Maximum supported storage capacity | 20 TB |
| RAID levels | 0, 1 |
| Device class | Home & Home Office |
| Chassis type | Desktop |
| Total installed storage capacity | 16 TB |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Storage drive size | 3.5 |
| Alimentare USB | Nu |
| Product colour | Black |
| Cables included | USB |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Width | 100 mm |
| Depth | 160 mm |
| Weight | 23.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84717020 |
| Height | 180 mm |
| Producator | WD |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.