HDD extern Lacie, 16TB, D2 PROFESSIONAL, USB3.1 Type C,
Hard Disk-uri externe
HDD Extern Lacie D2 Professional, 16TB, negru. USB 3.1
Producator:
Lacie
Disponibilitate:
11 în stoc
4.068,00 lei 11.981,99 lei
11 în stoc
| Wi-Fi | No |
|---|---|
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 16 TB |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Interfata HDD extern | USB 3.x Gen 1 |
| Thunderbolt technology | No |
| Format HDD extern | 3.5" |
| Bus powered | No |
| External power adapter | Yes |
| Capacitate HDD extern | 16 TB |
| Maximum data transfer rate | 240 Mbit/s |
| Ethernet LAN | No |
| USB data transfer rates | 5000 Mbit/s |
| Alimentare USB | Nu |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Product colour | Black |
| User guide | Yes |
| Weight | 1.4 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Housing material | Aluminium |
| Package height | 120 mm |
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Width | 60 mm |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Depth | 130 mm |
| Package weight | 16 kg |
| Cables included | USB, USB Type-C |
| Height | 188.5 mm |
| Producator | LACIE |
| Garantie | 60 |
Nu există recenzii încă.