“TP-LINK VIGI 4MP Outdoor PAN/TILT Network Camera,VIGI C540(4mm), 1/3″”
Progressive Scan CMOS, obiectiv: 4mm, F1.6, unghi vizualizare Horizontal FOV: 79°, Vertical FOV: 43°, Diagonal FOV: 93°
distanta IR: 30mm, interfata : 1 x RJ45 10/100M. “
"TP-LINK VIGI 4MP Outdoor PAN/TILT Network Camera,VIGI C540(4mm), 1/3""Progressive Scan
Stoc epuizat
423,98 lei 550,99 lei
Stoc epuizat
| Format cameră | Dome |
|---|---|
| Obiectiv fix | 4mm |
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Zoom capability | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Reset button | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| IP address filtering | Yes |
| Video streaming | Yes |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| HTTPS encryption | Yes |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Camera pan control | Yes |
| Camera tilt control | Yes |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| LED type | IR |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Human detection |
| DC output voltage | 12 |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Maximum resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Frame rate | 30 fps |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Width | 120 mm |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Product colour | Black, White |
| Housing material | Plastic |
| Package weight | 950 g |
| BLUETOOTH | No |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Package width | 163 mm |
| Package depth | 213 mm |
| Height | 198 mm |
| Optical sensor size | 25.4 / 3 mm (1 / 3) |
| Power source type | PoE |
| Total megapixels | 4 MP |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Package height | 243 mm |
| Depth | 17.2 mm |
| Number of cameras | 1 |
| Form factor | Turret |
| Lens diameter | 4 mm |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 79° |
| Lens viewing angle, vertical | 43° |
| Lens viewing angle, diagonal | 93° |
| Tilt angle range | 0 – 120° |
| Pan range | 0 – 350° |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Supported graphics resolutions | 320 x 240, 352 x 288, 640 x 480 (VGA), 1920 x 1080 (HD 1080), 2048 x 1280, 2304 x 1296, 2560 x 1440 |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Mirror, Saturation, Sharpness |
| Bit rate | 256 Kbps – 4 Mbps |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Number of simultaneous live view channels | 3 channels |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| Behavior analysis | Intrusion detection, Line crossing detection |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 14 W |
| Certification | RCM, BSMI, VCCI, NTRA, KC |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.