“TP-LINK VIGI 3MP Indoor Turret Network Camera,VIGI C430I(2.8mm), 1/2.8″”
Progressive Scan CMOS, obiectiv: 2.8mm, F2.2, unghi vizualizare Horizontal FOV: 97.8°, Vertical FOV: 52.9°, Diagonal FOV: 117.9°
distanta IR: 30mm, interfata : 1 x RJ45 10/100M. “
Camere supraveghere IP
"TP-LINK VIGI 3MP Indoor Turret Network Camera,VIGI C430I(2.8mm), 1/2.8""Progressive Scan
Producator:
Tp-link
Disponibilitate:
7 în stoc
202,99 lei 263,99 lei
7 în stoc
| Format cameră | Dome |
|---|---|
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Rezoluție cameră | HD 3MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Obiectiv fix | 3mm |
| Connectivity technology | Wired |
| Password protection | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Web browser | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| IP address filtering | Yes |
| Mounting type | Ceiling |
| Angle of rotation | 270° |
| Video streaming | Yes |
| HTTPS encryption | Yes |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| LED type | IR |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| DC output voltage | 12 |
| Number of sensors | 1 |
| Maximum resolution | 2304 x 1296 pixels |
| Form factor | Bullet |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Frame rate | 30 fps |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Product colour | White |
| Maximum aperture number | 2.2 |
| Housing material | Plastic |
| Width | 123 mm |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power source type | DC, PoE |
| Height | 123 mm |
| Depth | 83 mm |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.8 mm (1 / 2.8) |
| Total megapixels | 3 MP |
| Number of cameras | 1 |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| Behavior analysis | Intrusion detection, Line crossing detection |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Smart IR | Yes |
| Password reset via email | Yes |
| Minimum illumination | 0.1 lx |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Lens diameter | 2.8 mm |
| Bit rate | 64 Kbps to 4 Mbps |
| Basic event | Motion Detection, Camera Tampering Detection, Exception (Illegal Login) |
| Lens viewing angle, horizontal | 97.8° |
| Lens viewing angle, vertical | 52.9° |
| Lens viewing angle, diagonal | 117.9° |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Sharpness |
| Certification | CE/BSMI/VCCI/ONVIF |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.