“TP-LINK VIGI 3MP Indoor Turret Network Camera,VIGI C430(2.8mm), 1/2.8″”
Progressive Scan CMOS, obiectiv: 2.8mm, F1.6, unghi vizualizare Horizontal FOV: 107.5°, Vertical FOV: 57.2°, Diagonal FOV: 128.7°
distanta IR: 30mm, interfata : 1 x RJ45 10/100M. “
Camere supraveghere IP
"TP-LINK VIGI 3MP Indoor Turret Network Camera,VIGI C430(2.8mm), 1/2.8""Progressive Scan
Producator:
Tp-link
Disponibilitate:
8 în stoc
238,99 lei 309,99 lei
8 în stoc
| Format cameră | Dome |
|---|---|
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Rezoluție cameră | HD 3MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Obiectiv fix | 3mm |
| Mounting kit | Yes |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| IP address filtering | Yes |
| Mounting type | Ceiling |
| HTTPS encryption | Yes |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| Active tampering alarm | Yes |
| Number of sensors | 1 |
| Maximum resolution | 2304 x 1296 pixels |
| Progressive scan | Yes |
| Day/night mode | Yes |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Live view | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Housing material | Plastic |
| BLUETOOTH | No |
| Width | 123 mm |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power source type | DC, PoE |
| Height | 123 mm |
| Depth | 83 mm |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.8 mm (1 / 2.8) |
| Total megapixels | 3 MP |
| Power consumption (max) | 4.2 W |
| Number of cameras | 1 |
| Frame rate | 25 fps |
| Form factor | Turret |
| Human and vehicle targets classification | Yes |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Human detection, Vehicle detection |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Number of simultaneous live view channels | 3 channels |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 107.5° |
| Lens viewing angle, vertical | 57.2° |
| Lens viewing angle, diagonal | 128.7° |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Smart IR | Yes |
| Password reset via email | Yes |
| Minimum illumination | 0.005 lx |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Mirror, Saturation |
| Bit rate | 64 Kbps – 4 Mbps |
| 3D positioning | Yes |
| Compliance certificates | BSMI, CE |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.