Outdoor Pan/Tilt Security Wi-Fi Camera SPEC: 3K 5MP (2880×1620), 2.4 GHz, 2 × External Antennas, 1 × Ethernet Port, Horizontal 360º FEATURE: Pan/Tilt, Starlight Color Night Vision, Smart AI Detection and Notifications (motion, people, pets, cars), Sound and Light Alarm, Remote Control, Two-Way Audio, Voice Control (Works with Google Assistant and Alexa), Local Storage through microSD Card (Up to 512 GB), Tapo App, Weatherproof (IP66), Night Vision (Up to 30 m), Frustration- Free Setup (FFS)
Camere supraveghere IP
Outdoor Pan/Tilt Security Wi-Fi Camera SPEC: 3K 5MP (2880×1620), 2.4
Producator:
Tp-link
Disponibilitate:
Stoc epuizat
450,99 lei 735,99 lei
Stoc epuizat
| Format cameră | Box |
|---|---|
| Obiectiv fix | 3.6mm |
| InfraRed | No |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Number of microphones | 1 |
| Screws included | Yes |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Motion sensor | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Mounting bracket(s) included | Yes |
| Protection features | Waterproof |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 90% |
| Reset button | Yes |
| Antennas quantity | 2 |
| Antenna type | External |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Mounting type | Wall |
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Lens viewing angle, vertical | 53° |
| HTTPS encryption | Yes |
| Placement supported | Outdoor |
| Networking standards | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Night vision | Yes |
| Video compression formats | H.264 |
| Weatherproof | Yes |
| Camera pan control | Yes |
| Camera tilt control | Yes |
| Video motion detection | Yes |
| Audio detection | Yes |
| DC output voltage | 9 |
| Progressive scan | Yes |
| Built-in siren | Yes |
| Auto pan mode | Yes |
| Day/night mode | Yes |
| Siren noise level | 99 dB |
| Frame rate | 30 fps |
| DC output current | 0.85 A |
| Remote viewing | Yes |
| Video recording | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Total megapixels | 5 MP |
| Remotely operated | Yes |
| Manual | Yes |
| Housing material | Metal |
| Depth | 90 mm |
| Package type | Box |
| BLUETOOTH | No |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Cloud-managed | Yes |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package width | 160 mm |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 60 °C |
| Image quality adjustment | DNR |
| Audio system | 2-way |
| Height | 123 mm |
| Power source type | AC, DC |
| Optical sensor size | 25.4 / 3 mm (1 / 3) |
| Width | 123.8 mm |
| Digital zoom | 12x |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Package weight | 710 g |
| Audio formats supported | RTSP |
| Number of cameras | 1 |
| Form factor | Turret |
| Mirror | Yes |
| Drilling template included | Yes |
| Maximum resolution | 2880 x 1620 pixels |
| Audio input channels | 1.0 channels |
| LED type | IR/White |
| Lens viewing angle, horizontal | 95° |
| Sensor type (panoramic camera) | CMOS |
| Alert notification type | Push notification |
| Maximum operating distance | 29.9 m |
| Lens viewing angle, diagonal | 112° |
| Tilt angle range | 60 – 130° |
| Focal length range | 3.2 mm |
| Supported graphics resolutions | 2880 x 1620 |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 24 |

Nu există recenzii încă.