Camera video Ubiquiti UniFi, IPX4, senzor 5MP CMOS, unghi de vizualizare H: 102.4°, V: 54.9°, D: 120.6°, rezolutie 4MP 2688 x 1512 (16:9), rata 30 FPS, interfata Port RJ45 10/100 MbE
Camere supraveghere IP
Camera video Ubiquiti UniFi, IPX4, senzor 5MP CMOS, unghi de
Producator:
Ubiquiti
Disponibilitate:
Stoc epuizat
1.638,99 lei
Stoc epuizat
| Format cameră | Cube |
|---|---|
| Obiectiv fix | 3.6mm |
| InfraRed | No |
| Obiectiv varifocal | No |
| Rezoluție cameră | HD 1080P( 2MP) |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Screws included | Yes |
| Fixed focus | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Reset button | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Night vision | Yes |
| Video compression formats | H.264 |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Form factor | Dome |
| LED type | IR |
| Built-in HDD | No |
| Mounting type | Ceiling/Wall/Desk |
| Night vision distance | 6 m |
| Frame rate | 30 fps |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Video formats supported | H.264 |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| BLUETOOTH | No |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Weight | 170 g |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 40 °C |
| Power source type | PoE |
| White balance | Manual |
| Total megapixels | 4 MP |
| Certification | FCC, IC, CE |
| Power consumption (max) | 4 W |
| IK code | IK04 |
| Number of cameras | 1 |
| Processor model | ARM Cortex-A7 |
| Fog proof | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 102.4° |
| Lens viewing angle, vertical | 54.9° |
| Lens viewing angle, diagonal | 120.6° |
| Maximum resolution | 2688 x 1512 pixels |
| Supported graphics resolutions | 2688 x 1512 |
| Noise reduction technology | 2D noise reduction, 3D noise reduction |
| Image quality adjustment | Brightness, Colour depth, Contrast, DNR, Sharpness |
| DC output voltage | 57 |
| Height | 107.5 mm |
| Diameter | 4.8 cm |
| Producator | UBIQUITI |
| Garantie | 24 |

Nu există recenzii încă.