Camera supraveghere Hikvision IP Fisheye DS-2CD2935FWD-I(1.16mm) 3 MP, 2048 × 1536 @30fps ,1/2.8″ Progressive Scan CMOS,FOV: horizontal field of view 180°, vertical field of view 180° Lens 1.16 mm ,Communication Interface 1 RJ45 10M/100M self-adaptive Ethernet port, Operating onditions -10 °C to +50 °C,Power Supply 12 VDC, 0.4 A, max.5 W PoE, Dimensions Φ 119.9 × 41.2 mm,Weight 600 g. Accessory:DS-1294ZJ, DS- 1281ZJ-DM27,DS-1297ZJ,DS-1299ZJ.
Camera supraveghere Hikvision IP Fisheye DS-2CD2935FWD-I(1.16mm) 3 MP, 2048 ×
26 în stoc
424,99 lei 2.048,99 lei
26 în stoc
| Format cameră | Fisheye |
|---|---|
| Obiectiv varifocal | No |
| Rezoluție cameră | HD 3MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| InfraRed | 8m |
| Obiectiv fix | 1.17mm |
| Audio | Da |
| Infrarosu | Da |
| Lentila | Fixa |
| Alimentare | 12 VDC |
| Frame rate | 30 fps max. |
| Video bit rate | 32 Kbps – 16 Mbps |
| Greutate | 600 g |
| Montura Lentila | M12 |
| Interfata comunicare | 1x RJ-45 10/100 Mbps |
| Temperatura de functionare | -10 °C – 50 °C |
| Senzor imagine | 1/2.8 inch Progressive Scan CMOS |
| Day& Night | IR cut filter |
| Porturi | 1x alarm in1x alarm out1x audio in1x audio out |
| Tip: | Fisheye |
| Distanta Focala | 1.16 mm |
| Rezolutii | 3 MP |
| Compresia Datelor | Compresie video: H.265/H.264/MJPEG |
| Diafragma | F2.2 |
| Rezolutie video | 2048 x 1536 pixeli |
| PoE | Da802.3af, 36V to 57 V, class 3 |
| Putere Consumata | Maxim 4.8 W |
| Dimensiuni | 119.9 x 119.9 x 41.2 mm |
| Setari Imagine | Saturation, brightness, contrast, and sharpness are adjustable via client software or web browser |
| Iluminare min | Color: 0.005Lux @ (F1.2, AGC ON), 0.017Lux @ (F2.2, AGC ON), 0 Lux with IR on |
| Distanta iluminare IR | 8 m |
| Audio bit rate | 32 – 192 Kbps |
| Functii speciale | One-key reset, anti-flicker, password protection, privacy mask, IP Address filtering, heartbeat, watermark |
| Network Storage | NAS (Support NFS,SMB/CIFS), built-in microSD/SDHC/SDXC card slot, up to 128 G, ANR |
| Protocoale suportate | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, WebSocket, WebSockets |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.