Camera de supraveghere IP PTZ 4MP+4MP Hikvision DS-2SE3C410MWG- E/14(2.8MM), lentila fixa 2.8mm, iluminare min: [Bullet channel]: Color: 0.01 Lux @ (F1.6, AGC ON),B/W: 0.005 Lux @ (F1.6,AGC ON), 0 Lux cu IR 30m; [PTZ channel]: Color: 0.01 Lux @ (F1.86, AGC ON), B/W: 0.005Lux @ (F1.86, AGC ON), 0 Lux cu IR 80m, microfon incorporat, difuzor incorporat, slot card de memorie: Micro SD/SDHC/SDXC maxim 512GB, alarma la evenimente: Motion detection,video tampering alarm,exception,alarm input and output, alimentare: 12 VDC, max. 13.5 W,PoE+, protectie: IP66, dimensiuni: 311.5 mm × 223.5 mm × 156 mm, greutate: 1370 g, temperatura de functionare: -30 °C to 50 °C.
Camera de supraveghere IP PTZ 4MP+4MP Hikvision DS-2SE3C410MWG- E/14(2.8MM), lentila
9 în stoc
1.821,99 lei 4.176,99 lei
9 în stoc
| Obiectiv fix | 2.8mm |
|---|---|
| InfraRed | 80m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Format cameră | PTZ |
| Connectivity technology | Wired |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Auto focus | Yes |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Zoom capability | Yes |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Reset button | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| IP address filtering | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.1x |
| Number of users | 32 user(s) |
| HTTPS encryption | Yes |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Camera pan control | Yes |
| Camera tilt control | Yes |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| Active tampering alarm | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Maximum resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Form factor | Spherical |
| Frame rate | 30 fps |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Weight | 1.37 kg |
| Optical zoom | 10x |
| Product colour | White |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| BLUETOOTH | No |
| Power source type | DC, PoE |
| Power consumption (max) | 13.5 W |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.8 mm (1 / 2.8) |
| Total megapixels | 4 MP |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Depth | 156 mm |
| Digital zoom | 16x |
| Maximum aperture number | 1.6 |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Pan range | 0 – 350° |
| Mirror | Yes |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Digital watermark | Yes |
| Dynamic range | 120 dB |
| Preset programs quantity | 300 |
| Focus | Motorized/Manual |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| Number of simultaneous live view channels | 20 channels |
| 3D positioning | Yes |
| Night vision distance | 80 m |
| LED type | IR/White |
| Sensor type (panoramic camera) | CMOS |
| Supported graphics resolutions | 640 x 360, 640 x 480 (VGA), 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440 |
| Sample rates | 8 – 16 kHz |
| PTZ status display | Yes |
| Preset freezing function | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 104.9° |
| Lens viewing angle, vertical | 57.9° |
| Lens viewing angle, diagonal | 119.8° |
| Tilt angle range | 7 – 17° |
| Tilt angle range (panoramic camera) | -5 – 90° |
| Tilt speed | 30 °/sec |
| Tilt preset speed | 30 °/sec |
| Pan speed | 30 °/sec |
| Pan preset speed | 30 °/sec |
| Camera shutter speed | 1 ~ 1/30000 s |
| Maximum resolution (panoramic camera) | 2560 x 1440 pixels |
| Minimum illumination (panoramic camera) | 0 lx |
| Focal length range (panoramic camera) | 5.76 – 57.6 mm |
| Maximum aperture number (panoramic camera) | 2.65 |
| Minimum aperture number (panoramic camera) | 1.86 |
| Viewing angle, vertical (panoramic camera) | 31° |
| Viewing angle, horizontal (panoramic camera) | 50° |
| Number of Privacy masking areas | 24 |
| Zoom speed | 3.3 s |
| Detect distance | 801.7 m |
| Observe distance | 318.2 m |
| Recognize distance | 160.3 m |
| Identify distance | 80.2 m |
| Video compression formats | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bit rate | 32 kbps – 16384 kbps |
| Audio formats supported | AAC, G.711, G.722.1, G.726, MP2L2, MP3, PCM |
| Bit rate range | 8 – 160 Kbit/s |
| Width | 223.5 mm |
| Height | 311.5 mm |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.