Camera de supraveghere IP Dome 8MP Hikvision DS-2CD2187G3-LIY(2.8MM), lentila fixa 2.8mm, iluminare min: Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON),B/W: 0 Lux cu IR 30m, slot card de memorie: microSD/microSDHC/microSDXC maxim 512GB, alarma la evenimente: Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)),video tampering alarm,exception, alimentare: 12 VDC ± 25%, 0.75 A, max. 9 W,Ø5.5 mm coaxial power plug, protectie: IP67, dimensiuni: Ø121.5 mm × 97.6 mm, greutate: 600 g, temperatura de functionare: -30 °C to 60 °C.
Camera de supraveghere IP Dome 8MP Hikvision DS-2CD2187G3-LIY(2.8MM), lentila fixa
21 în stoc
1.505,99 lei 3.452,99 lei
21 în stoc
| Format cameră | Dome |
|---|---|
| Obiectiv fix | 2.8mm |
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | No |
| Rezoluție cameră | HD 8MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Reset button | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| IP address filtering | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af |
| Languages support | Multi |
| Mounting type | Ceiling |
| Tilt angle range | 0 – 75° |
| Number of users | 32 user(s) |
| HTTPS encryption | Yes |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Form factor | Dome |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| Active tampering alarm | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Image stabilizer | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Housing material | Aluminium |
| Package depth | 120 mm |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Package weight | 825 g |
| Weight | 600 g |
| Package height | 117 mm |
| Storage temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power consumption (max) | 9 W |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power source type | DC, PoE |
| Package width | 234 mm |
| Number of cameras | 1 |
| Human and vehicle targets classification | Yes |
| Pan range | 0 – 355° |
| Total megapixels | 8 MP |
| Minimum illumination | 0 lx |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| IK code | IK10 |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Password reset via email | Yes |
| Heartbeat | Yes |
| Digital watermark | Yes |
| Bit rate | 32 Kbps – 16 Mbps |
| User access level | Administrator, Operator, User |
| Automatic Network Replenishment (ANR) | Yes |
| Angle of rotation | 355° |
| Number of languages | 33 |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+, M-JPEG |
| Identify distance | 8 m |
| Number of Privacy masking areas | 4 |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 10.5 W |
| LED type | IR/White |
| Optical sensor size | 25.4 / 1.8 mm (1 / 1.8) |
| Maximum aperture number | 1 |
| Network access storage (NAS) | Yes |
| Lens viewing angle, diagonal | 134.3° |
| Number of simultaneous live view channels | 6 channels |
| Dynamic range | 130 dB |
| Pixel counter | Yes |
| Flash log | Yes |
| Audit log | Yes |
| Height | 97.6 mm |
| Diameter | 12.2 cm |
| Lens mount interface | M16 |
| Detect distance | 89 m |
| Observe distance | 35 m |
| Recognize distance | 17 m |
| Camera shutter speed | 1 – 1/100000 s |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Gain, Saturation, Sharpness, White balance |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, EAP-LEAP, EAP-MD5, EAP-TLS |
| Lens viewing angle, horizontal | 108.8° |
| Lens viewing angle, vertical | 56.4° |
| DC output current | 0.75 A |
| Protection features | Corrosion resistant, Dust resistant, Vandal proof, Water resistant |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.